Інтерфакс-Україна
10:02 05.04.2018

Київ ініціює зміни до закону про регулювання містобудування для будівництва шкіл

2 хв читати
Київ ініціює зміни до закону про регулювання містобудування для будівництва шкіл

Київська міськдержадміністрація ініціює зміни до закону "Про регулювання містобудівної діяльності", щоб дозволити місцевій владі вимагати від забудовника внесення навчальних закладів у першу чергу будівництва, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Пропонуємо передбачити, що містобудівні умови та обмеження повинні містити вимоги щодо черговості будівництва: у випадку будівництва комплексу – в частині обов’язкового спорудження будівель навчальних закладів у складі першої черги будівництва", - наводяться його слова на сайті КМДА.

М.Поворозник зазначив, що в разі невиконання таких вимог замовнику буде відмовлено у видачі сертифіката на закінчений будівництвом об'єкт.

Перший заступник голови КМДА пояснив, що постійно надходять численні звернення жителів міста з проханням вирішити питання будівництва навчальних закладів на земельних ділянках, забудованих приватними компаніями, які не виконують зобов’язань щодо забезпечення жителів закладами соціальної інфраструктури. За його словами, сьогодні мережа навчальних закладів зазнає критичного навантаження і змушена працювати зі значним перевищенням потужності.

"У побудованих мікрорайонах існує тенденція до порушення принципу комплексної забудови. Темпи будівництва загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів значно відстають від темпів житлового будівництва, що призводить до порушення нормативного (соціально гарантованого) рівня забезпечення жителів місцями в навчальних закладах", - констатував М.Поворозник.

Він нагадав, що, згідно з Конституцією, держава забезпечує соціальну спрямованість економіки та створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу отримати доступну освіту та медичне обслуговування, однак стаття 40 закону "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлює заборону органам місцевого самоврядування вимагати від замовників будівництва надання будь-яких послуг. За його словами, зокрема, йдеться про заборону вимоги будівництва об'єктів і передання активів (серед яких житлові та нежитлові приміщення, зокрема шляхом їх викупу), крім пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту.

"Посилаючись саме на цю статтю, приватні забудовники не поспішають із будівництвом об'єктів соціальної сфери, чим підігрівають соціальне напруження", - наголосив М.Поворозник. За його словами, вирішення питання забезпечення киян об'єктами інфраструктури можливе тільки на законодавчому рівні шляхом внесення змін до закону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ дозволив валютні "форварди" та погашення закордонних боргів валютними внесками у капітал

НБУ дозволив фінансувати закордонні представництва до EUR1 млн на рік та оплачувати суди щодо експорту/імпорту

НБУ збільшив ліміти на розрахунки корпоративними картками за кордоном

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА