Інтерфакс-Україна
12:31 01.03.2018

Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" платити за транзит 110 млрд куб. м газу щорічно

2 хв читати
Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" платити за транзит 110 млрд куб. м газу щорічно

Стокгольмський арбітраж зобов'язав ПАТ "Газпром" платити (РФ) за транзит територією України 110 млрд куб. м газу щорічно, повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на прес-конференції в Києві в четвер.

За його словами, це не є класичним "качай або плати", але якщо "Газпром" не виконає прописаного в контракті обсягу з транзиту 110 млрд куб. м на рік, то НАК знову подасть позов до арбітражу і в коротші терміни відсудить у російської компанії компенсацію за невиконання умов контракту.

А.Коболєв додав, що НАК очікує від "Газпрому" оплату грошима, але готовий вислухати інші можливі пропозиції російської компанії щодо оплати $2,56 млрд.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Отже, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

"Нафтогаз" в арбітражі хотів витребувати від "Газпрому" близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу та можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

Україна у 2017 році збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 13,7% (на 11,257 млрд куб. м) порівняно з 2016 роком - до 93 млрд 457,1 млн куб. м. Зокрема, транзит газу через Україну до Європи за 2017 рік становив 90 млрд 749,2 млн куб. м, до Молдови - 2 млрд 707,9 млн куб. м.

У 2016 році транзит газу через ГТС України становив 82,2 млрд куб. м, у 2015-му - 67,1 млрд куб. м, у 2014-му - 62,2 млрд куб. м, у 2013-му - 86,1 млрд куб. м, у 2012-му - 84,3 млрд куб. м, у 2011-му - 104,2 млрд куб. м, у 2010-му - 98,6 млрд куб. м, у 2009-му - 95,8 млрд куб. м, у 2008-му - 119,6 млрд куб. м, у 2007-му - 115,2 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

Рада не змогла призначити Шмигаля першим віцепрем'єром — міністром енергетики

Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА