Інтерфакс-Україна
13:06 14.02.2018

Кабмін визначив механізм і терміни передачі "Нафтогазом" ГТС і ПСГ "Магістральним газопроводам України"

2 хв читати
Кабмін визначив механізм і терміни передачі "Нафтогазом" ГТС і ПСГ "Магістральним газопроводам України"

Уряд України доручив НАК "Нафтогаз України" і Міністерству енергетики та вугільної промисловості після остаточного вирішення судового спору між "Нафтогазом" і "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі передати газотранспортну систему (ГТС) і підземні сховища газу (ПСГ) в господарське відання ПАТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ").

"Це останнє із зобов'язань уряду, яке дає можливість уже забезпечити реальні справи щодо проведення анбандлінгу та відділення транспорту від НАК і передачі цієї функції "Магістральним газопроводам", - прокоментував віце-прем'єр Володимир Кістіон ухвалення урядом в середу постанови "Деякі питання діяльності на ринку природного газу".

Він також звернувся до прем'єра з проханням додатковим протокольним рішенням доручити Міненерговугілля, "Укртрансгазу" і "МГУ" "невідкладно забезпечити виконання рішень, які випливають з цієї постанови".

"Це останнє наше рішення (щодо анбандлінгу - ІФ), і потрібна реальна робота щодо забезпечення його виконання", - наголосив В.Кістіон.

Водночас міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що в проекті постанови "є деякі ризики для "Нафтогазу", тому попросив до кінця дня опрацювати цей документ.

Згідно з проектом постанови, наявним в агентства "Інтерфакс-Україна", органом управління ГТС, ПСГ та іншим державним майном, що обліковується на балансі "Укртрансгазу", визначено Міненерговугілля. Зокрема, йдеться про компресорні, газорозподільні та газовимірювальні станції, спеціалізований транспорт.

У документі міститься доручення "Нафтогазу" і його "дочці" "Укртрансгазу" в 20-денний термін після набуття чинності остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу передати Міненерговугілля ГТС і ПСГ, після чого міністерство має передати їх в господарське відання "МГУ".

Окрім того, на десять днів більше дається "Нафтогазу" і "Укртрансгазу", щоб вирішити питання відчуження власного майна "Укртрансгазу" "МГУ" на умовах, погоджених з останнім.

Згідно з проектом, "Нафтогаз" має до 1 червня 2018 року забезпечити передачу "Укртрансгазом" частини функцій "МГУ".

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" критикував підготовлений Міненерговугілля проект такого рішення Кабміну. На думку голови правління НАК Андрія Коболєва, передача ПСГ і непрофільних активів ПАТ "Укртрансгаз" до "МГУ" відштовхне іноземних партнерів від співпраці з Україною щодо управління ГТС.

Рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного спору "Нафтогазу" з "Газпромом" очікується до кінця лютого цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу

МВФ взяв до відома пропозицію України щодо реструктуризації ВВП-варантів

Україна має скасувати пільги в реєстрації платника ПДВ та закрити митні лазівки для спожтоварів – prior actions МВФ

МВФ щодо використання активів РФ радить дотримуватися законодавства та не підривати міжнародну валютну систему

Україна вперше від початку війни запроваджує спільні довгострокові аукціони для імпорту-експорту е/е – "Укренерго"

Аграрії впродовж 2024-2025рр нерівномірно отримували держдопомогу – Рахункова палата

НБУ проти загального репрофайлінгу портфелю ОВДП, але опрацьовує з Мінфіном можливість обміну інфляційних ОВДП

IFC оцінює в EUR4 млрд потенціал України у залученні приватних інвестицій завдяки інноваційному будівництву

НКРЕКП планує у п’ятницю затвердити тариф "Укренерго" на передачу на 2026р в розмірі 785,39 грн/МВт*год

Уряд ФРН виділяє Україні ще EUR100 млн на відновлення енергетичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА