16:35 02.02.2018

Чотири обленерго готуються до переходу на RAB-регулювання з 1 квітня

2 хв читати
Чотири обленерго готуються до переходу на RAB-регулювання з 1 квітня

 Енергопостачальні компанії "Черніговобленерго", "Львівобленерго", "Прикарпаттяобленерго" та "Сумиобленерго" планують перейти на стимулювальне регулювання (RAB-регулювання) з 1 квітня 2018 року.

Як повідомляється на сайтах вищезгаданих компаній, вони провели необхідні для переходу громадські слухання 29 січня -1 лютого.

У "Прикарпаттяобленерго" планують під час переходу на стимулювальне регулювання збільшити інвестиції в 2018 році вшестеро.

"За наявних інвестицій відновлення мереж 0,4-10 кВ, які на сьогодні підлягають реконструкції та заміні, триватиме 87 років, а в разі запровадження стимулювального тарифоутворення перебудувати мережі, які перебувають у незадовільному стані, вдасться протягом 16 років", - йдеться в повідомленні компанії.

За підрахунками "Прикарпаттяобленерго", в середньому кожен його споживач залишається без світла сім хвилин на добу. Після переходу на RAB до 2025 року компанія розраховує зменшити цей показник у містах у 2,5 раза, у селах - учетверо.

У "Львівобленерго" зазначають, що понад 60% мережі компанії потребують реконструкції та заміни, тоді як щорічні обсяги фінансування на ці заходи становлять близько 50% від необхідних.

"Так, недофінансування заходів програми розвитку електричних мереж "Львівобленерго" в 2012-2017 роках становило близько 400 млн грн", - йдеться в повідомленні компанії.

"Сумиобленрего" розраховує протягом восьми років знизити індекс середньої тривалості перерв в електропостачанні споживачів удвічі для міської території та у 2,7 раза - для сільської.

"З 2019 року передбачається щорічне скорочення на 1% операційних контрольованих витрат, що зменшуватиме частку товариства в роздрібному тарифі на електричну енергію. Крім того, застосування показників ефективності технологічних витрат електроенергії приведе до поступового її зменшення", - зазначають у компанії.

Як повідомлялося, нормативна база, необхідна для переведення енергопостачальних (обленерго) та водопостачальних (водоканали) компаній на стимулювальне регулювання (RAB-регулювання), набула чинності з 11-12 січня 2018 року.

Водночас Кабінет Міністрів України закликає Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) переглянути параметри RAB-регулювання для обленерго.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

Єврокомісія посилила вимоги до українських перевізників у межах транспортного безвізу

ПриватБанк почав приймати заявки на кредитування розподіленої генерації за програмою "5-7-9%"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА