11:55 17.01.2018

НБУ в 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн

2 хв читати
НБУ в 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн

 Національний банк України (НБУ) у 2017 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн.

Як повідомляється на веб-сайті НБУ, ця сума складалася з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заставного майна та коштів, отриманих з інших джерел.

ФГВФО у 2017 році реалізував заставлене майно на суму 595,84 млн грн, з яких НБУ отримав 574,7 млн грн. Велика частина реалізованих активів - на суму 529,2 млн грн - становили права вимоги за закладеними НБУ кредитними договорами. Сума отриманих коштів НБУ від реалізації майна в 2017 році на 13% перевищила показник реалізації аналогічних активів у 2016 році (510,2 млн грн).

Серед інших джерел погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків були кошти від погашення майнових прав на суму 764,5 млн грн, погашення ОВДП на суму 664,3 млн грн, продажу банківських металів на суму 62 млн грн, погашення майнових прав третіми особами на суму 7, 3 млн грн.

За найвищою ціною - 243,7 млн грн - у 2017 році було реалізовано право вимоги за кредитним договором, переданим ПАТ "Дельта Банк" у заставу НБУ.

Крім того, у 2017 році більш ніж у 13 разів збільшилися обсяги узгодження НБУ реалізації прав вимоги за закладеними кредитними договорами. Зокрема, було прийнято 63 рішення щодо реалізації прав вимоги за 50,2 тис. кредитними договорами, загальна заборгованість за якими становить майже 55 млрд грн.

"Збільшення обсягів узгодження реалізації закладеного майна відбувається в зв'язку з підвищенням оперативності прийняття управлінських рішень з боку ФГВФО. На збільшення продажу закладеного майна також вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Продажі, що надає можливість задіяти одразу 29 провідних електронних майданчиків України, забезпечує прозорість і неупередженість організаторів торгів", - зазначено в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА