15:51 16.01.2018

Коломойський вкрай обурений звинуваченнями про системні махінації

2 хв читати
Коломойський вкрай обурений звинуваченнями про системні махінації

Один з колишніх власників Приватбанку (Київ) - Ігор Коломойський - вкрай обурений заявами Національного банку України (НБУ) про системні махінації у фінустанові до його націоналізації. "Маячня, яку немає сенсу коментувати", - сказав він службі новин ТСН.uа у вівторок.

При цьому І. Коломойський сказав на докір з боку НБУ в тому, що колишній менеджмент банку працював в інтересах акціонера.

"А в чиїх інтересах він повинен був працювати - в інтересах Порошенка (президент України Петро Порошенко - ІФ) або Гонтаревої з Рожковою (глава НБУ Валерія Гонтарєва і її заступник Катерина Рожкова - ІФ)", - запитує І. Коломойський.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд на пропозицію НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були І.Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на ринку країни фінустанови. Держава отримала 100% в її капіталі, а банк був до капіталізований на суму 116,8 млрд грн (понад $4,4 млрд за поточним курсом) шляхом випуску держоблігацій (зокрема на 53,8 млрд грн - з прив'язкою до курсу долара) і обміну їх на акції.

В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн (майже на $1,5 млрд) на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора ПриватБанку - компанії EY. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

За меморандумом України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF, до кінця вересня 2017 року планувалося завершити форензик аудит (економічне розслідування операцій) ПриватБанку для визначення, чи були правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації в кінці 2016 року.

Для цього, а також для консультаційних послуг з розробки, впровадження та виконання плану заходів з підготовки до націоналізації ПриватБанку і пошуку активів бенефіціарів власників НБУ в лютому 2016 року найняв детективне агентство Kroll, а в липні - консалтингову компанію AlixPartners. Ці ж компанії відпрацьовували з Нацбанком питання координації юридичного захисту та претензійно-позовної роботи.

Компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що банківські установи до його націоналізації було об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в $5,5 млрд.

НБУ представив результати форензик аудиту ПриватБанку генеральному прокурору України, який запевнив, що вони будуть взяті в роботу для здійснення кримінального провадження.

Kroll засноване в 1972 році, його штаб-квартира розташована в Нью-Йорку. Попит на послуги детективного агентства серед фінансових установ особливо зріс після фінансової кризи 2007 року і посилення глобального регуляторного нагляду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Державний оператор тилу посів 1 місце на Prozorro за рівнем конкурентності закупівель

Велика Британія виділила 16 млн фунтів на реалізацію в Україні 13 інноваційних проєктів в енергетиці - глава Міненерго

Компанія DIM акредитувала споруджувані будинки в програмі "єОселя"

Оптові ціни на свинину перед Великоднем знизилися до 60 грн/кг

"Укрнафта" провела перше за 11 років 3D сейсмічне дослідження

Виплата пенсій пенсіонерам-переселенцям, які не пройшли ідентифікацію, поновлюється після її проходження - Мінсоцполітики

ДП "Ліси України" додали до переліку критично важливих для економіки підприємств

Бізнес другий місяць поспіль позитивно оцінює поточну ділову активність - НБУ

Кількість переказів у NovaPay в I кв.-2024 зросла на 18%, транзакцій - на 24%

У "Метінвесті" очікують повернення на робочі місця 6-7 тисяч із 8 тисяч мобілізованих працівників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА