Інтерфакс-Україна
13:54 11.01.2018

Для приборкання інфляції потрібно посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики - голова Ради НБУ

2 хв читати
Для приборкання інфляції потрібно посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики - голова Ради НБУ

Для зниження темпів інфляції потрібно посилення тактичної координації грошово-кредитної та бюджетної політики, вважає глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

"Одночасно передбачається необхідність подальшого посилення координації державної політики і різних органів державної влади у подоланні інфляції. Зокрема, факт здійснення значних обсягів бюджетних витрат у грудні, відповідно" переливання "гривні з казначейського рахунку в Національному банку на грошово-кредитний ринок, продемонстрував необхідність жорсткої тактичної координації грошово-кредитної (монетарної) і бюджетної політики", - написав Б.Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За його оцінкою, для зниження інфляції також необхідна координація діяльності НБУ, Кабміну і Антимонопольного комітету України (АМКУ), однак АМКУ не досяг успіху в демонополізації ринків. "На середину 2017 року понад 40% ринків у нашій країні були монополізовані, 11% ринків працювали в умовах адміністративної або природної монополії. Монополії і олігополії склалися у ПЕК (65%), у сфері транспорту і зв'язку (82%). Монополісти зловживають своїм становищем, застосовують інструменти, що надають можливість максимізувати прибуток шляхом завищення цін і тарифів. Це позначається на інфляції", - написав Б.Данилишин, відзначивши при цьому необхідність проведення політики, спрямованої на збільшення конкуренції, реформування житлово- комунальної сфери з метою запобігання зростанню тарифів, які не залежать від підвищенням якості послуг, структурну перебудову економіки з метою зниження її залежності від зовнішніх ринків.

За його оцінкою, скасування Кабінетом Міністрів державного регулювання цін на продовольчі товари з 1 липня 2017 року призвело до зростання інфляції в умовах монополізованої економіки.

"Аналізуючи наслідки рішення уряду про скасування регулювання цін на продукти харчування, вважаю його передчасним, оскільки в умовах монополізованої економіки України воно призвело до підвищення темпів інфляції. Вважаю за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням, на яке наразі ринок чинить дуже односторонній специфічний вплив", - зазначив Б. Данилишин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

УЗ відновила після кібератаки частину функцій в особистому кабінеті на "E-Портал УЗ-Карго"

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

Ощадбанк продовжив термін дії карток до 31 грудня 2025 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА