Інтерфакс-Україна
20:51 17.11.2017

Україна та Болгарія домовилися про розробку нового проекту угоди щодо прямого залізнично-поромного вантажосполучення

2 хв читати
Україна та Болгарія домовилися про розробку нового проекту угоди щодо прямого залізнично-поромного вантажосполучення

Міністерство інфраструктури України спільно з Міністерством транспорту, інформаційних технологій і зв'язку Республіки Болгарія домовилися про розробку нового проекту міжурядової угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення.

Як повідомила прес-служба українського міністерства, 17 листопада відбулася зустріч заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка із заступником міністра транспорту, інформаційних технологій і зв'язку Болгарії Великий Занчев.

Сторони обговорили проблему класифікації болгарських поромів "Героїв Одеси" і "Героїв Севастополя" під час нарахування портових зборів у порту "Чорноморськ" і проект нової міжурядової угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною і Республікою Болгарія.

Ю.Лавренюк зазначив, що багато положень чинних угод застаріли, втратили актуальність або зовсім не застосовуються на практиці. Положення угод обмежують розвиток залізнично-поромного сполучення, оскільки визначені конкретні "призначені підприємства", з боку Болгарії - це БМФ, з боку України - "Укрферрі". Крім того, застарілим є питання категорійності поромів.

Міністерство інфраструктури виступило з пропозицією прибрати застарілу систему категорійності поромів, порівняти категорії "А" і "Б", встановивши єдиний фіксований збір. Окремо сторони домовилися про надання знижки в розмірі 20%, яка буде застосовуватися на підставі рішення уряду про зменшення з 1 січня 2018 року ставок портових зборів на 20%.

Ю.Лавренюк запропонував після підписання двосторонньої угоди розглянути можливість надання додаткової знижки 60%.

"Це дасть можливість залучити до ринку перевезень інших перевізників, лібералізувати ринок і сприяти розвитку нових логістичних маршрутів і торгівлі. Інтеграція транспортної системи України в світові транспортні системи залишається постійним пріоритетом і стратегічної спрямованості вітчизняної та зовнішньої політики України. Основною метою нашої діяльності є створення найбільш комфортних умов для розвитку міждержавних торговельно-економічних відносин ", - підкреслив Ю.Лавренюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай закликав США скасувати тарифи та пригрозив зворотними - ЗМІ

Україна у березні збільшила експорт на 4,5%

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА