Інтерфакс-Україна
19:11 18.11.2024

Відкриття ринку ЄС для с/г товарів з України засвідчило брак правил за низкою напрямів - польський міністр

1 хв читати
Відкриття ринку ЄС для с/г товарів з України засвідчило брак правил за низкою напрямів - польський міністр

Війна в Україні та відкриття європейського ринку для українських товарів є факторами, що привернули увагу до загроз сільському господарству Європейського Союзу та показали, у яких сферах ЄС бракує регулювання, заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський на засіданні Ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства (Agrifish) у понеділок.

Оцінюючи вплив майже 1000 днів війни в Україні на ситуацію ЄС і польського сільського господарства, Секерський нагадав, що ЄС для підтримки української економіки 2022 року лібералізував доступ до ринку і запровадив "повне відкриття для товарів з України".

"Це суттєво вплинуло на порушення роботи деяких чутливих ринків і викликало протести фермерів", - цитує його виступ pap.pl.

Водночас, за словами Секерського, цей досвід продемонстрував ЄС, які загрози пов'язані з надмірним припливом товарів з України та які сфери потребують додаткових правил і дій на європейському рівні.

Польський міністр висловив жаль, що частина коштів, які Україна отримала завдяки відкриттю європейського ринку, здебільшого пішла великим агрокомпаніям замість того, щоб зробити свій внесок до національного бюджету України або підтримати дрібних українських виробників.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

Пальне за два тижні може здорожчати на 2 грн/л, однак його дефіциту не очікується, – директор А-95

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2025 р. на рівні 2,2%

Уряд очікує від НКРЕКП коригування денних прайс-кепів на е/е з нічними – Шмигаль

Уряд запустив вікно звернень для бізнесу щодо питань когенерації на онлайн-платформі "Пульс" – Свириденко

Україна в 2026р. потребує 2,2-2,7 ГВт генерації для покриття споживання регіонами – Шмигаль

Україна з партнерами реалізує 42 різних проєкти підтримки енергетики на $1 млрд – Шмигаль

Мережа "Аврора" у 2025 р. збільшила виторг майже на 30%

Зеленський і Георгієва обговорили нову програму МВФ, яка передбачатиме розширене фінансування для України на 2026–2029 рр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА