Світовий банк оголосив про новий пакет підтримки для України на суму $750 млн
Рада директорів Світового банку затвердила новий системний проєкт в Україні «Підтримка відновлення шляхом розумного фіскального управління» (SURGE), запланований загальний обсяг якого на етапі затвердження складає близько $750 млн на 2024-2027 роки.
«Реформи в рамках проєкту спрямовані на поліпшення ефективності управління публічними інвестиціями та державними фінансами. У разі необхідності фінансування може бути збільшено», - прокоментував прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеграм-каналі.
Банк зазначив, що проєкт SURGE було розроблено із використанням фінансового інструменту "Програма фінансування заради результатів", який підтримуватиме урядові ініціативи, спрямовані на просування важливих реформ, удосконалення процесів адміністрування бюджетних надходжень та створення більш тісного зв'язку між трансфертами, які виділяють місцевим органам влади, та їхніми потребами в наданні послуг і відновленні.
Окрім того, для підтримки уряду у впровадженні програми SURGE, 4 листопада 2024 року було затверджено проєкт "Зміцнення спроможності уряду щодо впровадження фіскальної реформи" (STRONG), що фінансуватиметься в рамках гранту на суму $10 млн для подолання прогалин у навичках публічного управління в Україні та надання уряду України технічної допомоги, необхідної для розроблення та запровадження інституційних реформ, погоджених із проєктом SURGE.
"Мірою того, як країна рухається вперед, необхідно буде розвивати її спроможність до довгострокового розвитку, підготовки до вступу до Європейського Союзу, ефективного управління державними інфраструктурними проєктами та публічними фінансами, а також поліпшення адміністрування бюджетних надходжень" - прокоментував новий проєкт регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом.
СБ уточнив, що фінансування програми SURGE складається із $450 млн з цільового фонду ADVANCE Ukraine, що підтримує уряд Японії, і кредиту $300 млн від Спеціальної програми (SPUR) Міжнародної асоціації розвитку (МАР) для відновлення України та Молдови. Програма передбачає фінансування, орієнтоване на результат, яке може бути збільшено залежно від надходження додаткових коштів.
Міністерство фінансів України зазначило, що в рамках угоди про позику з МББ планує залучити передбачені кошти вже до кінця 2024 року. Найближчим часом очікується підписання відповідних угод.