Прем'єр України назвав складною і непростою роботу з місією МВФ щодо 5-го перегляду програми EFF
роботи місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо п'ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF наразі передчасно називати, оскільки місія триває, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції в Києві у вівторок.
"Важка робота, непроста місія, я абсолютно відповідально кажу, складні переговори з МВФ, багато викликів, фактично ця місія дивиться вперед у 2025 рік", - зазначив глава уряду.
Він також зауважив, що це перша місія з початку повномасштабної агресії, яка працює безпосередньо в Києві з присутністю керівництва місії.
"Ми працюємо практично, я без перебільшення скажу, в цілодобовому режимі з ними, тому що вдень працюємо з місією, вночі місія працює з Вашингтоном, без вихідних: і в суботу, і в неділю колеги-міністри, заступники міністрів - наші команди всі працювали з місією", - додав Шмигаль.
Він пояснив складність роботи тим, що ведеться дискусія і діалог про те, яким буде 2025 рік, яким має бути бюджет 2025 року.
"Якими мають бути кроки України, як держави, зі свого боку, і які кроки з боку МВФ, з боку партнерів G7, які вони обіцяли на початку цієї програми, як ми рухаємося до 2025 року, тому що плани 2024 року в програмі МВФ були іншими, ніж відбувається в реальності. Тому 2025 рік сьогодні фактично ми заходимо з нуля, і тому ця місія є такою, скажімо, неординарною, складною", - наголосив прем'єр України.
За його словами, тривають переговори з МВФ, і коли місія буде завершена, буде спільна заява.
Рада директорів МВФ 28 червня завершила четвертий перегляд програми розширеного фінансування EFF для України і схвалила виділення п'ятого траншу приблизно $2,2 млрд (SDR1,66 млрд). За підсумками наступного перегляду, запланованого на кінець вересня, очікується залучення до бюджету $1,1 млрд (SDR834,9 млн).
Місія МВФ щодо 5-го перегляду програми розширеного фінансування EFF працює в Києві з 4 до 10 вересня. Раніше зазначалося, що переговори особливо зосередяться на можливостях акумулювання внутрішніх ресурсів для покриття потреб державного бюджету, які зросли з огляду на тривалість та інтенсивність війни.