20:26 22.08.2024

"Укренерго" придбало 500 МВт швидких резервів на 5 років на другому спецаукціоні на допоміжні послуги

3 хв читати
"Укренерго" придбало 500 МВт швидких резервів на 5 років на другому спецаукціоні на допоміжні послуги

НЕК "Укренерго" провела другий спецаукціон на придбання автоматичних резервів відновлення частоти (аРВЧ) терміном на 5 років, під час якого учасники продемонстрували високий рівень конкуренції.

"За попередніми результатами, в середньому було придбано 240 МВт резервів на послугу завантаження в кожній годині, що складає більше 41% від виставленої на аукціон потреби. Також закуплено в кожній годині, в середньому, близько 260 МВт послуг із завантаження та розвантаження (симетричний резерв) – 62% від потреби", - повідомив системний оператор у четвер.

Попередньо всі учасники аукціону - 35 компаній, які зробили 807 пропозицій - є переможцями. Із пропозицій, що перемогли, є 41 одиниця генеруючого обладнання. Близько 90% учасників аукціону - нові для енергетичного ринку компанії.

За інформацією "Укренерго", компанія на аукціоні купувала два види послуг із надання аРВЧ: 579 МВт - послуга завантаження, тобто здатність електроустановок підтримувати енергосистему через збільшення видачі електричної енергії в мережу, та 421 МВт - симетричний резерв, тобто здатність електроустановок розвантажуватися і завантажуватися залежно від потреби енергосистеми України.

"Остаточні результати будуть оприлюднені після періоду оскарження, визначеного Правилами ринку", - зазначили в НЕК.

У середньому на аукціоні ціни пропозицій завантаження коливалися в діапазоні від 484 до 971,15 грн за мегават, а на симетричний резерв - від 1049,40 до 1330,13 грн/МВт.

Як нагадали в "Укренерго", наразі гранична ціна на послуги з придбання резервів становить 1339,82 грн/МВт.

Переможці аукціону з надання послуг аРВЧ матимуть фіксований в EUR контракт із "Укренерго" на 5 років, із відстрочкою початку надання послуги на один рік.

"Тобто, інвестори матимуть час до жовтня 2025 року, щоб побудувати нову електроустановку та пройти сертифікацію обладнання. Тож, уже через рік в українській енергосистемі з’являться нові балансуючі потужності", - пояснила НЕК.

Допоміжні послуги з автоматичного резерву відновлення частоти - це послуги з готовності генеруючого обладнання постійно реагувати на зміну міждержавних перетоків між енергосистемами України та сусідніх держав. Цей резерв надається автоматично, а час повної активації не перевищує 15 хвилин. Такий вид резерву необхідний для стабільної збалансованої роботи української енергосистеми.

Як повідомлялося, 15 серпня "Укренерго" придбало на першому довгостроковому спецаукціоні на допоміжні послуги 99 МВт резерву підтримки частоти на 5 років.

Як пояснив раніше голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, перший аукціон - це так зване первинне регулювання (РПЧ, резерв підтримки частоти, виконання команди протягом 15 секунд - ЕР), і в ньому повинні були брати участь переважно системи накопичення енергії (СНЕ) - дуже швидкі маневрені установки. Другий аукціон - на аРВЧ (автоматичний резерв відновлення частоти - ЕР), виконання команди протягом 15 хв. У цьому аукціоні могли брати участь, зокрема, газопоршневі, газотурбінні установки та електростанції на біомасі.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Норма про 50% податок на прибуток банків повернулася в законопроєкт про зростання податків - нардеп

Кабмін знизив максимальні ставки за "5-7-9" на 4 п.п. і дозволив поєднувати програму з партнерськими

Мінфін України має намір незабаром запустити switch-операції на ринку ОВДП

Бюджетний комітет схвалив законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2024 до другого читання - нардеп

Україна в п'ятницю бере аварійні поставки е/е у трьох країн - "Укренерго"

Голова бюджетного комітету Ради внесла правку про додаткове скорочення видатків на 628 млн грн у держбюджеті-2024

НБУ має намір зберігати опердизайн за системою "нижньої межі" й досить високі реальні процентні ставки

НБУ затвердив режим гнучкого інфляційного таргетування - Основні засади грошово-кредитної політики

ХАРП вважає дискримінаційними умови тендерів "ЗЕРЗ" на підшипники

Данський виробник вікон Velux розширює виробництво в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА