Перший в Україні будинок із застосуванням 3D-принтера побудували біля Ірпеня для сім'ї загиблого військового
Поблизу Ірпеня завершилося спорудження першого в Україні житлового будинку, надрукованого за допомогою першого українського будівельного 3D-принтера компанії 3D UTU.
Згідно з пресрелізом, цей будинок став новою домівкою для сім'ї Березових, яка втратила свій дім і батька родини через війну. Проєкт реалізували завдяки ініціативі "Об'єднані заради допомоги" БФ "Обійми нації". Група "Метінвест" допомогла в реалізації проєкту, безкоштовно поставивши понад 20 тонн продукції зі складів збутової компанії "Метінвест-СМЦ" - ця сталь стала основою фундаменту, стін і перекриття будинку.
При цьому пояснюється, що 2022 року сім'я Березових пережила подвійний удар - глава сім'ї Ярослав Березов загинув у боях під Бахмутом, а будинок росіяни знищили ще під час окупації Ірпеня.
"Новий будинок родини Березових зведено на місці зруйнованого ворогом. Це не просто споруда, це символ надії на нове життя, на яке так заслуговує ця сім'я", - зазначає СЕО 3D UTU та керівниця БФ "Обійми нації" Інна Фурман.
Будинок площею 130 кв. м надрукували за 58 мотогодин. Для будівництва використали 72 тонни спеціальної цементно-піщаної суміші швидкого застигання.
"Отримавши запит на надання металу для спорудження будинку, надрукованого на 3D-принтері для сім'ї загиблого солдата, довго не вагалися і безкоштовно поставили всю продукцію. Для нас це тільки тестовий проєкт із будівництва майбутнього, у нових форматах, які, я впевнений, будуть поширені по всій Україні поряд зі сталевим будівництвом. Ми готові постачати сталь для відновлення України в тих обсягах, які будуть потрібні нашій державі", - зазначив директор департаменту корпоративних комунікацій "Метінвесту" Олег Давиденко.
Планування будинку враховує всі нормативні вимоги до житла, а також сучасні уявлення про комфорт і домашній затишок. Простора вітальня, три спальні, кухня-студія, а також низка побутових приміщень мають усі необхідні комунікації та готові до проживання родини.
Загалом до проєкту було залучено понад 100 партнерів.