10:34 30.07.2024

В Україні на тлі війни утримується попит на іграшки, зоопродукцію і товари для саду - "Епіцентр"

3 хв читати
В Україні на тлі війни утримується попит на іграшки, зоопродукцію і товари для саду - "Епіцентр"

Обсяги продажу товарів для дітей, зоотоварів і товарів для активного відпочинку та садівництва демонструють стабільну динаміку приросту до довоєнних показників навіть на тлі загального спаду споживчої активності в Україні, повідомив директор з роздрібної торгівлі мережі "Епіцентр" Дмитро Танько в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Попри складні умови життя в країні, ми ясно бачимо, що діти - це те, на чому українці не економлять. Навіть на початку повномасштабної війни, здавалося б, люди повинні були витрачати гроші тільки на найнеобхідніше, але вони купували іграшки. Підтримка дитинства залишається пріоритетом для українців навіть у найважчі періоди. Незважаючи на те, що багато дітей виїхали, а в Україні спостерігається спад народжуваності, деякі категорії дитячих товарів демонструють позитивну динаміку, навіть до 40% порівняно з довоєнним періодом. Зокрема, найкращу динаміку показують іграшки", - повідомив Танько.

Він додав, що логічним є позитивна динаміка напряму Military, продаж військового одягу та взуття цьогоріч перевищив у 2,5 раза показники довоєнного 2021 року.

Значною мірою, за його словами, нові звички покупця продиктовані обставинами та реаліями, в яких живуть українці. Зокрема, найпопулярнішими за період війни стали категорії товарів, що забезпечують певну автономність і самозабезпечення будинків. На першому місці - генератори, далі - зарядні станції, ліхтарі, обладнання захисту електромереж (стабілізатори напруги, автоматичні вимикачі, реле, таймери, лічильники електроенергії тощо), павербанки та туристичні плитки і пальники.

"Утім, я хотів би виокремити три групи товарів, які також мають позитивну динаміку, хоча не пов'язані ні з військовим спорядженням, ні з енергозабезпеченням, а саме: товари для побуту, для хобі та відпочинку, і товари для дітей", - зазначив Танько.

Продаж зоотоварів у першому півріччі 2024 року зріс більш ніж на 20%, садові меблі та меблі для активного відпочинку і кемпінгу - на 30%, одяг і взуття зросли на 17%, навів дані він.

"Цього року вже в лютому досить незвично розпочався бум продажу насіння. Динаміка приросту становить понад 35%. Для українців посівний сезон - це майже культове явище. А в умовах війни садівництво ще й слугує антистресом", - зазначив Танько.

Він також відзначив зростання продажу продуктів харчування.

"Тютюнові вироби зросли на 71%. Це пов'язано не стільки зі зростанням кількості споживачів, скільки з тим, що люди скуповують великі обсяги продукції, щоб відправити військовим. Це стосується не лише сигарет. Завдяки великій площі наші торговельні центри, по суті, працюють як склади продукції у великих обсягах, тому людям зручно приїхати і купити тут необхідну кількість товарів на відправку військовим. Показовим у цьому плані є приріст побутової хімії", - повідомив Танько.

Щодо економії, то найбільше падіння порівняно з 2021 роком фіксують у сегменті будівельних матеріалів, зокрема, суттєво просів продаж дверей і керамічної плитки.

"Утім, ми бачимо, що щойно ситуація в країні стає стабільнішою, продаж цих груп товарів і всіх будівельних матеріалів починає зростати. Люди починають інвестувати у свій комфорт і майбутнє", - повідомив він.

Знизився також інтерес до посуду та категорії "подарунки". Однак, зазначив Танько, українці частіше стали купувати книжки.

"Книжки наразі драйвери. Причому і в дитячій, і в дорослій літературі. Найголовніше, що найбільшим читачем стає молодь", - додав він.

Група компаній "Епіцентр" - це унікальна екосистема, що об'єднує торговельні мережі "Епіцентр" і "Нова лінія", інтернет-магазин epicentrk.ua, агрохолдинг "Епіцентр-Агро", заводи з виробництва керамічної плитки Epicenter Ceramic Corporation, деревообробне підприємство ЦБМ "Осмолода", логістичні потужності та інші активи.

Мережа торговельних центрів "Епіцентр" - один із лідерів українського ринку ритейлу та безсумнівний №1 у сегменті товарів для дому та будівництва. Станом на липень 2024 року мережа ритейлера об'єднувала 70 торговельних центрів у всіх регіонах країни. Згідно з фінансовою звітністю компанії, її товарообіг у 2023 році становив понад 71,6 млрд грн.

За даними Єдиного держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців, учасниками ТОВ "Епіцентр К" є Олександр Герега (51,3%), Галина Герега (47,97%) і Тетяна Суржик (0,73%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

Критичним фактором для імпорту є ціна е/е в Європі, а не прайскепи, – глава Київського офісу Секретаріату ЕС

Київ затвердив бюджет столиці на 2025 рік із доходом понад 90,6 млрд грн

Energy Community після очікуваного до 9 грудня призначення НР "Укренерго" проаналізує питання її сертифікації

Кабмін схвалив залучення $1 млрд гранту від МБРР на бюджетну підтримку

Торгові центри фіксують зростання кількості відвідувачів і товарообігу

Масштабна післявоєнна програма відновлення української інфраструктури має відбуватися на основі контрактів FIDIC - думка

Нацбанк визнав Комінвестбанк неплатоспроможним

Уряд Молдови вимагатиме ввести надзвичайний стан у галузі енергетики

Міжнародні резерви України в листопаді зросли на 9,1% - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА