09:12 24.02.2023

Китай представив свій мирний план

3 хв читати
Китай представив свій мирний план

Китай представив у п'ятницю мирний план щодо припинення російсько-української війни, що складається з 12 пунктів.

У документі, розміщеному на сайті МЗС, першим пунктом значиться "повага до суверенітету всіх країн". "Мають суворо дотримуватися загальновизнані норми міжнародного права, включно з цілями і принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй. Суверенітет, незалежність і територіальна цілісність усіх країн мають бути ефективно захищені", - йдеться в тексті.

"Відмова від менталітету холодної війни. Безпека країни не повинна забезпечуватися за рахунок інших. Безпека регіону не повинна забезпечуватися посиленням або розширенням військових блоків", - зазначено у другому пункті.

Серед інших пропозицій Китаю - припинення бойових дій. "Усі сторони мають підтримати Росію та Україну в роботі в одному напрямку і якнайшвидшому відновленні прямого діалогу, щоб поступово деескалувати ситуацію і зрештою досягти всеосяжного припинення вогню", - йдеться в ньому.

Китай пропонує також розв'язання гуманітарної кризи, захист цивільних осіб і військовополонених (військовополонених), гарантування безпеки атомних електростанцій, зниження стратегічних ризиків (не можна застосовувати ядерну зброю та не можна вести ядерні війни), сприяння експорту зерна, припинення односторонніх санкцій, підтримання стабільності ланцюжків виробництва й постачань, сприяння постконфліктному відновленню.

У посольстві КНР у Києві агентству "Інтерфакс-Україна" уточнили, що документ ґрунтується на запропонованих головою КНР Сі Цзіньпінем "чотирьох необхідних умовах"; "чотирьох спільних позиціях", яких треба дотримуватися міжнародній спільноті, і "трьох спостереженнях" щодо кризи.

Як пояснили в посольстві, "чотири необхідні умови" полягають у тому, що слід поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх держав, дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН, серйозно ставитися до раціональних занепокоєнь усіх країн у безпековій сфері та підтримувати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи".

"Чотири спільні позиції", яких потрібно дотримуватися міжнародній спільноті, передбачають, що міжнародна спільнота має підтримувати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи в Україні, та закликати відповідні сторони зберігати розсудливість, проявляти стриманість, а також якнайшвидше встановити прямі контакти й створити умови для поновлення перемовин; разом виступати проти застосування чи погрози застосування ядерної зброї, обстоювати неприпустимість використання ядерної зброї та ведення ядерної війни, а також запобігти ядерній кризі в Євразії; спільно працювати над збереженням стабільності глобальних ланцюгів виробництва та постачання, а також запобігти зриву міжнародного співробітництва в енергетичній, продовольчій, фінансовій та інших сферах із метою уникнення шкоди для відновлення глобальної економіки, особливо для економічної та фінансової стабільності країн, що розвиваються; докладати колективних зусиль для того, щоб допомогти цивільному населенню в районах, що постраждали від кризи, пережити зиму і поліпшити гуманітарну ситуацію.

"Три спостереження" щодо кризи: "у конфліктах і війнах не буває переможців", "у складних проблем немає простих рішень", "необхідно уникати конфронтацій між великими державами".

Тим часом у четвер Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію "Принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй, що лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні", проєкт якої внесли 57 країн, включно з Україною.

Згідно з резолюцією, Генасамблея "знову заявляє свою вимогу, щоб Російська Федерація негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах, і закликає до припинення бойових дій".

У резолюції також міститься заклик до "негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України і будь-яких навмисних нападів на цивільні об'єкти, включно з житловими будинками, школами і лікарнями".

Китай від голосування за резолюцію утримався.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба переконаний, що приєднання України до ЄС призведе до низки неочікуваних і позитивних наслідків для всього континенту та світу

ЄСПЛ одноголосно визнав застосування законодавства РФ в окупованому Криму незаконним - рішення

Президент Євроради назвав історичним моментом початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС

Країни Люблінського трикутника покладають на РФ відповідальність за економічну кризу на аграрних ринках

Президентка Єврокомісії: Бажаю Україні та Молдові успішного початку переговорів про вступ

Єрмак і Салліван обговорили підготовку до Саміту НАТО у Вашингтоні

Трамп у разі перемоги на виборах може припинити військову допомогу Україні, якщо вона не піде на мирні переговори з РФ - ЗМІ

Кулеба назвав три кроки до повноправного членства України у ЄС

РФ намагається переформатувати свідомість молодого покоління в Криму - Чубаров

Посли ЄС дійшли консенсусу щодо проєкту Угоди Україна-ЄС про гарантії безпеки - високопоставлений європейський дипломат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА