16:25 04.06.2021

Законопроект про деолігархізацію розробляють для усунення конкурентів Зеленського на наступних президентських виборах - політолог

2 хв читати
Законопроект про деолігархізацію розробляють для усунення конкурентів Зеленського на наступних президентських виборах - політолог

Законопроект про деолігархізацію розробляють для усунення потенційних конкурентів президента України Володимира Зеленського на наступних президентських виборах, вважає політолог Тарас Загородній.

"Це не стільки законопроект про олігархів. Це законопроект про те, як ми переобиратимемо Зеленського на другий термін. Його створюють для того, щоб усі були лояльні до нього, і ніхто не обирав його потенційних конкурентів. Але вже не на рівні олігархів, а на рівні місцевих еліт. Щоб регіональні еліти не фінансували в майбутньому альтернативних політичних кандидатів у президенти", - сказав Загородній під час проведення круглого столу в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" на тему "Холодне та непередбачуване літо-2021 - криза державного управління веде до економічного хаосу і соціального занепаду".

За словами Загороднього, "в Україні існує непогане антимонопольне законодавство й досить інструментаріїв для демонополізації, але на це потрібно бажання".

"Тут йдеться не про боротьбу з олігархами. Однак законопроект може призвести до конфлікту", - додав політолог.

Як зазначив експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко, "Зеленський отримав повноту влади, водночас його команда формує українське соціальне та економічне життя у такий спосіб, що протест не може не виникнути".

"Його команда наразі дуже активно формує протестні настрої та протестний електорат", - сказав Матвієнко.

За словами директора соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, "є небезпека, що на основі законів про олігархів, а також законі про продаж землі можуть сформуватися авторитарні механізми".

"Цікаво, як тепер Конституційний Суд поставиться до появи протестних документів із приводу олігархів. Вони сидіти і мовчати не будуть. А якщо в результаті сформується позасудовий потужний ефективний механізм ручного управління, то це вже небезпечно", - сказав Небоженко.

Він також додав, що "в Офісі президента надто поспішають з ухваленням законів про олігархів і продаж землі".

"Можливо, вони намагаються, щоб замість старих промислових олігархів, з'явилися нові земельні олігархи. Це погано", - підсумував політолог.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА