На порядку денному ВР стоять зміни до Конституції в частині децентралізації та ухвалення відповідних законів - Корнієнко
Внесення змін до Конституції України в частині децентралізації та ухвалення відповідних законів зроблять систему управління в державі й на місцях прозорою та чіткою, вважає перший заступник глави фракції "Слуга народу", лідер однойменної партії Олександр Корнієнко.
"Наразі на порядку денному внесення змін до Конституції, а також до законів, які зроблять систему управління в державі та місцевому самоврядуванні чіткою і прозорою. Інститут префектів контролюватиме дотримання законності й відповідності рішень місцевих органів влади Конституції України", - сказав Корнієнко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Він нагадав, що минулого року вдалося здійснити справжній прорив у напрямі децентралізації - сформовано понад 1400 заможних громад, новий адміністративно-територіальний устрій України.
Лідер партії також повідомив, що парламент планує законодавчо врегулювати співпрацю між громадами й ухвалити законодавство про комунальну власність.
За словами Корнієнка, відкритим залишається і питання місцевих референдумів - депутати хочуть надати людям можливість безпосередньо впливати на владу й контролювати її шляхом механізмів прямої демократії.
Серед важливих і основних напрямів роботи Корнієнко також назвав "цифрову державу й режим paperless". Зокрема, за його словами, парламент має намір закріпити в законодавстві використання електронних паспортів громадян - внутрішніх і зарубіжних.
Він нагадав, що нині електронними паспортами через мобільний застосунок "Дія" користуються вже близько 5 млн осіб.
Проте політик наголосив, що це тимчасовий проект, тому для використання електронних документів після 2021 року необхідно ухвалити відповідний закон.
Корнієнко повідомив, що в планах народних депутатів - підтримка ініціативи Міністерства цифрової трансформації з упровадження електронної реєстрації місця проживання.
"Можливість змінити місце реєстрації електронним способом - це "цвях у труну" радянського "кріпацтва", прописки. Цей крок стимулюватиме мобільність трудових ресурсів і чіткіший розподіл державних ресурсів, оскільки держава знатиме, скільки й де саме в країні живе людей, яким потрібні держпослуги та допомога", - сказав лідер партії.