18:25 29.01.2021

Люблінський трикутник вітатиме залучення США до взаємодії з країнами Центральної Європи - Кулеба

3 хв читати
Люблінський трикутник вітатиме залучення США до взаємодії з країнами Центральної Європи - Кулеба

Країни-учасниці ініціативи "Люблінський трикутник" (Україна, Литва, Польща) вітають активізацію залучення США до взаємодії з країнами центральної Європи, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Окремо ми сьогодні обговорили тему взаємодії між Європою і новою адміністрацією Сполучених Штатів. Ми домовилися, що Люблінський трикутник вітатиме активніше залучення США до взаємодії з регіоном Центральної Європи. Вважаємо, що цей альянс, ця взаємна підтримка будуть важливим стабілізаційним чинником у нашій частині Європи й інструментом зміцнення демократії та процвітання", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу після першого засідання Люблінського трикутника в п'ятницю.

За його словами, глави МЗС також скоординували позиції в контексті підготовки саміту Східного партнерства. "Я поінформував колег про наше бачення цієї події, в нас позиції тут збігаються. І головне, що для мене важливо було, і для України, що наші колеги з Польщі та Литви підтримують диференційований підхід до трьох асоційованих з ЄС країн: України, Молдови та Грузії", - наголосив Кулеба.

Міністр зазначив, що головний результат їхньої розмови - це досягнення розуміння з колегами й домовленість про те, що вони розвиватимуть Люблінський трикутник не лише як формат тристоронньої взаємодії, а і як важливе та впливове міжнародне об'єднання в Центральній Європі. "Я переконаний, що в нас вийде це зробити, і сьогодні ми вийшли саме на цю траєкторію розвитку не самим фактом заснування трикутника, а наповненням його діяльності конкретним змістом", - зазначив він.

Кулеба розповів, що вони разом із колегами обговорили низку тем, таких як протидія COVID-19 і вакцинація населення, протидія агресивній політиці РФ у Європі, російській агресії проти України, а також спільні дії в рамках Люблінського трикутника для протидії гібридним загрозам і дезінформації, джерелом якої є РФ. "У цій сфері ми хочемо налагодити взаємодію не лише між урядами, а й також між визнаними експертами та науковцями", - пояснив міністр.

Крім того, Кулеба докладно поінформував колег про Кримську платформу, підготовку до установчого саміту.

Він зазначив, що глави МЗС України домовилися, що питання спільної історичної спадщини, яка підкреслює спільні досягнення з часів Люблінської унії, спільні перемоги над ворогами стануть предметом уваги. "Ми сприятимемо дослідженням у цій сфері, сприятимемо святкуванню відповідних дат. Люблінський трикутник має свою спільну історію, і ми нею пишатимемося і всіляко її популяризуватимемо", - наголосив Кулеба.

Міністр додав, що запропонував, щоб у рамках історичного напряму сторони приділили увагу внеску кримських татар у розвиток України, Польщі й Литви, висвітленню культурних зв'язків, які існували між польським, українським та литовським народами. "Це також буде наш внесок у піднесення кримськотатарської культури, у з'ясування її повномасштабної ролі в історії наших країн", - пояснив він.

Глави МЗС наголосили на важливій ролі молодіжних контактів і обмінів і домовилися працювати над створенням молодіжної громадської платформи, яка об'єднає молодь з України, Литви та Польщі.

Крім того, Кулеба презентував логотип Люблінського трикутника, затверджений міністрами під час засідання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нам необхідна реальна децентралізація енергетичного потенціалу України - звернення Зеленського до учасників Конгресу місцевих і регіональних влад

Боррель: Орбан не отримував мандат на відвідування Москви і не може представляти ЄС

Більшість опитаних українців ставляться до безпекових угод стримано-обережно, вважаючи їх загалом корисними - опитування КМІС

Прем'єр Великої Британії Сунак визнав програш своєї Консервативної партії на парламентських виборах

Дуда: Ми сподіваємося, що Польщі ніколи не доведеться відправляти своїх солдатів в Україну

Мішель - керівництву Угорщини: Жодне чергове президентство в Єврораді не має мандата на взаємодію з РФ від імені ЄС

Україні потрібна корекція виборчого законодавства на перехідний період - голова підкомітету адмінустрою у ВР Безгін

США та Китай можуть разом наблизити справедливе завершення війни в Україні - Зеленський

Єрмак: $150 млн США підуть на зброю із запасів Пентагону, решта – на зміцнення ППО

МЗС вітає ухвалення ПА ОБСЄ Бухарестської декларації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА