11:01 07.12.2020

Разумков підписав законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

4 хв читати
Разумков підписав законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав ухвалений парламентом закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларацій, повідомляє прес-служба парламенту.

Зазначено, що документ передано на підпис президентові.

Цим законопроектом пропонується внести зміни до ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), які уточнюють суб'єктів цього правопорушення.

Також ці зміни дають змогу накладати адміністративні стягнення за цією статтею в разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відрізнятимуться від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як зазначено в чинній редакції.

Запропоновані до КУпАП зміни, як наслідок, дадуть змогу підняти і поріг кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Автори проекту закону пропонують вилучити з Кримінального кодексу України ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації), натомість доповнити кодекс новою ст. 366-2 (декларування недостовірної інформації).

Ця стаття встановлює кримінальну відповідальність у разі, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років за частиною першою цієї статті.

У разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, передбачено відповідальність у вигляді штрафу від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на термін до двох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років за частиною другою цієї статті.

КК України також пропонують доповнити ст. 366-3, у якій встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання декларації у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Крім того, зміни пропонується внести і до Кримінального процесуального кодексу України. Так, зазначається, що кримінальні провадження, передбачені ст. 366-2 і 366-3 КК України, будуть підсудні Вищому антикорупційному суду, а досудове розслідування цих кримінальних правопорушень здійснюватимуть детективи Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною низку положень закону "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Це рішення викликало критику з боку міжнародних партнерів і кредиторів України.

1 грудня заступник фракції партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук повідомила, що комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності найближчими днями розгляне два варіанти законопроекту про відновлення відповідальності за недостовірне декларування, щоб напрацювати компромісний варіант документа.

За її словами, президентський варіант законопроекту жорсткіший і передбачає позбавлення волі за те, що "чиновник умисно не вніс до декларації який-небудь об'єкт більше мільйона гривень... тобто значні порушення, наприклад, якщо не задекларував будинок, то повинен нести кримінальну відповідальність".

30 листопада у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №4441 авторства членів робочої групи з урегулювання конституційної кризи, що передбачає відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб'єктом декларування декларації, але не передбачає позбавлення волі.

3 грудня комітет ВР з питань правоохоронної діяльності підтримав "компромісний" варіант законопроекту та рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні та в цілому. За словами голови профільного комітету Дениса Монастирського (фракція "Слуга народу"), консенсус полягає в тому, що умисне декларування недостовірних даних на загальну суму від 4 тисяч прожиткових мінімумів має спричинити штраф від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виконання громадських робіт, або ж обмеження волі терміном до двох років із забороною обіймати певні посади".

Законопроект був зареєстрований у ВР під номером 4460-д. Парламент проголосував за цей документ у першому читанні та в цілому 4 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА