Україна та Велика Британія домовилися надалі працювати над полегшенням візових умов
В Угоді про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство, підписаній у четвер президентом України Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, закріплюється налаштованість сторін поліпшувати співпрацю в міграційній сфері, зокрема надалі працювати над полегшенням візових умов, повідомили в українському МЗС.
"Документ задає стратегічний характер і визначає основні напрями розвитку українсько-британських відносин. Новий формат відносин реалізовуватиметься через два ключові механізми - Діалог стратегічного партнерства та Торговельний комітет. В угоді підтверджується підтримка Великою Британією євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України. Окремий наголос робиться на поглибленні військового та військово-технічного співробітництва. Закріплюється налаштованість сторін поліпшувати співпрацю в міграційній сфері, зокрема надалі працювати над полегшенням візових умов", - йдеться в повідомленні на сайті МЗС України.
Також у документі зазначено, що британська сторона залишатиметься надійним партнером України у протидії російській агресії та відновленні суверенітету і територіальної цілісності України у рамках міжнародно визнаних кордонів. Дві країни координуватимуть санкційну політику та просування ініціатив у міжнародних організаціях.
Угода приділяє окрему детальну увагу подальшому розвитку торгівлі та інвестицій. Українська та британська сторони домовилися лібералізувати умови торгівлі товарами та послугами на рівні не нижчому, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, наголосили в МЗС.
Окремий додаток до угоди становить "Протокол про взаємну адміністративну допомогу в митній сфері" - документ, який визначає параметри взаємодії митних органів України та Великої Британії у сфері протидії шахрайству, контрабанді та іншим правопорушенням під час транскордонного переміщення вантажів. Угода фіксує намір тристороннього підходу до визначення правил походження товарів з урахуванням подальшого розвитку ситуації навколо переговорного процесу між Лондоном і Брюсселем щодо умов торгівлі після 31 грудня 2020 року.
"У Європи є два фланги. Є західний фланг - це Велика Британія. Є східний фланг - це Україна. І сьогодні ці два фланги стали ще ближчими один до одного. І це означає, що сьогодні Європа стала сильнішою", - сказав міністр закордонних справ України після підписання угоди.