10:51 15.09.2020

Водопостачання до Криму буде повністю відновлено лише після повної деокупації півострова - МЗС України

2 хв читати
Водопостачання до Криму буде повністю відновлено лише після повної деокупації півострова - МЗС України

 Міністерство закордонних справ України заявляє, що водопостачання до Криму з континентальної України буде повністю відновлено лише після повної деокупації півострова.

"Констатуємо той факт, що під приводом "гуманітарної потреби", російській окупаційній владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу. Очевидним є і той факт, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова - стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином", - йдеться у коментарі МЗС.

У відомстві наголосили, що ціллю РФ є заселення українських територій громадянами Росії, які "є лояльними до експансивної політики своєї держави, і у такий спосіб здійснення закріплення незаконної окупації".

Крім того, в коментарі зазначається, що злочинами проти людяності та воєнними злочинами є вбивства, насильницькі зникнення, катування, посягання на людську гідність тощо, вчинені проти громадян України в тимчасово окупованому Криму.

Так, всі зазначені злочини є предметом кримінальних проваджень в Україні та вивчаються Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в межах попереднього вивчення ситуації в Україні.

"Щодо забезпечення водою населення тимчасово окупованого Криму, то, як і у випадку з забезпеченням тимчасово окупованої території іншими ресурсами, продуктами харчування та медичними матеріалами, відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, це повністю належить до зобов’язань держави-окупанта - Російської Федерації", - зазначено у коментарі.

У зв'язку з цим у МЗС констатують, що будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права Україною у зв’язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і спрямовані на те, щоб "призначити винного" за витрати, які несе РФ через незаконну окупацію Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків".

Раніше Постійна комісія з міжнародного співробітництва у сфері прав людини Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини закликала ООН втрутитися у ситуацію із забезпеченням прісною водою жителів Криму, "захистити право жителів на доступ до питної води, запобігти гуманітарній катастрофі на півострові". При цьому назвала припинення Києвом подачі прісної води Північно-Кримським каналом на півострів "неправовою, антигуманною та політично мотивованою" дією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА