11:53 29.08.2020

Екс-прем'єр Гончарук про рішення КС щодо Ситника: у команді Зеленського політична криза, якою президент не керує

3 хв читати
Екс-прем'єр Гончарук про рішення КС щодо Ситника: у команді Зеленського політична криза, якою президент не керує

Рішення Конституційного Суду України (КС) про неконституційність призначення директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника відкочує антикорупційну реформу на п'ять років тому, впевнений екс-прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Це рішення свідчить тільки про одне. Президент Зеленський має серйозну політичну кризу всередині власної команди. І це перша криза, якою президент не керує. Президентська команда виявилася непідготовленою до цього рішення – жодних законодавчих ініціатив, щоб виправити колізію в законодавстві не зареєстровано і не ухвалено монобільшістю. Представник президента в Конституційному Суді навіть не приховує журналістам – вони не знають, що з цим далі робити", – написав Гончарук у соцмережі Facebook в суботу.

Він наголосив, що саме подання в КС ініціювали депутати президентської партії спільно з "представниками проросійських сил".

"Ще раз – члени президентської команди від імені Глави держави "відпрацьовують" сценарії, які пишуться в Кремлі. Цим поданням депутати монобільшості сильно підставили Зеленського перед західними партнерами, для яких незалежність антикорупційних органів є ключовою умовою для співпраці", – зазначив Гончарук.

Екс-прем'єр нагадав, що в п'ятницю Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу за формулою "Роттердам плюс" через відсутність доказів причетності підозрюваних і відсутність збитку від такої схеми.

"Водночас, за оцінками НАБУ, сума збитків для споживачів електроенергії – понад 19 млрд грн", – наголосив він.

"Олігархічні клани одночасно і з усіх боків почали реванш і повертають Україну в "кращі" часи своїх корупційних практик. А Офіс президента або робить вигляд, що не помічає нічого, або справді втратив зв'язок із реальністю", – підсумував Гончарук.

Раніше повідомлялося, що КС оприлюднив рішення про неконституційність указу від 16 квітня 2015 року Про призначення Ситника директором НАБУ.

Конституційне подання подали 51 народний депутат до КС 20 травня 2020 року. Скан подання оприлюднив у соцмережах народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський.

Автори подання вважають, що п'ятий президент України Петро Порошенко, призначаючи директора НАБУ, вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив встановлену ч.4 ст. 5 Конституції України заборону на узурпацію державної влади.

Крім того, нардепи вважають, що видання указу про призначення директора НАБУ суперечить положенням ч.2 ст. 6, ч. 2 ст. 8, ч. 2 ст. 19, П. 31 ч. 1 ст. 106 Конституції України, які містять вичерпний перелік повноважень президента України і зобов'язують видавати акти на підставі Конституції України.

9 липня Велика палата Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі – голова КС Олександр Тупицький представив доповідь за поданням. За його словами, автори подання вважають, що, призначивши директора НАБУ, глава держави вийшов за рамки своїх конституційних повноважень і порушив процедуру заборони узурпації державної влади. Зокрема, автори подання зазначають, що посада директора НАБУ не належить до переліку посад, на які призначає президент України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава МЗС Німеччини допускає відправлення німецьких військ в Україну в разі припинення вогню

Трамп може призначити главою Пентагону губернатора Флориди Десантіса - ЗМІ

Порошенко обговорив із заступниками Держсекретаря США енергетичну безпеку України та потреби ЗСУ

США та Німеччина обговорили важливість подальшої підтримки України

Україні потрібні гарантії безпеки, які дійсно працюють - Бербок

Вільнюс допомагатиме у відбудові Києва та України - Кличко

У Києві та Софії згодні, що членство України в НАТО - єдиний спосіб забезпечення довгострокової євроатлантичної безпеки

Зурабішвілі вважає інститут президента єдиним легітимним органом влади в Грузії

Єдиною робочою гарантією безпеки є членство України в НАТО - МЗС Естонії

Глави МЗС України й Литви скоординували подальші кроки з просування інтеграції України в НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА