17:36 15.05.2020

Для ЄС немає жодних підстав послаблювати санкції проти РФ - Гармс

2 хв читати
Для ЄС немає жодних підстав послаблювати санкції проти РФ - Гармс

Незважаючи на заклики до забезпечення припинення вогню на Донбасі через пандемію COVID-19, сталася ескалація бойових дій, а порушення прав людини в окупованому Росією Криму тільки зростають, тому для європейців немає жодних підстав послаблювати санкції, заявила член Європейського парламенту в 2004-2019 роках Ребекка Гармс.

"Європейці мають бути об'єднаними, і керівники країн ЄС мають бути єдиними у рішенні про продовження санкцій. Я сподіваюся, що так воно і буде в майбутньому. Через COVID-19 є певний шанс для Росії отримати більше впливу на ці рішення у своїх інтересах. Але Росії не вдалося цього зробити. Були серйозні заклики до забезпечення припинення вогню через коронавірус, але нічого не відбулося. Навіть навпаки - відбулася ескалація бойових дій на Донбасі. Якщо подивитися на Крим, то там порушення прав людей тільки зростають, отже для європейців немає жодних підстав послаблювати санкції", - сказала вона під час онлайн-дискусії в рамках Київського безпекового форуму в п'ятницю.

Гармс додала, що не очікує зміни санкційної політики щодо РФ, оскільки канцлер Німеччини Ангела Меркель жорстко відстоює цю позицію, однак не радить Києву "ставити під сумнів Мінські домовленості".

"Але також я не рекомендую фундаментально ставити під сумнів Мінські домовленості. Колишнє українське керівництво підписало ці домовленості, ми критично і скептично ставилися до них із самого початку, але якщо ви хочете, щоб санкції залишалися, а ви цього, напевно, хочете, то ми не ставте під сумнів саму основу Мінських угод, зосередьтеся на припиненні вогню, як роблять певні українські політики. Я думаю, це найкращий спосіб", - зазначила вона.

Водночас Гармс наголосила, що європейці не мають дозволяти, щоб Росія отримала таку угоду, яка дала би їм змогу мати військову присутність на території Донбасу.

Колишній член Європарламенту також звернула увагу на те, що Україні необхідно продовжувати розпочаті реформи.

"Думаю, що українці мають продовжувати свої реформи, які було розпочато. Але оскільки я стежу на процесом реформ у перебігу більш тривалого періоду часу, ніж із Революції гідності, я впевнена що все ще чимало треба зробити в цьому плані. Тут були і певні помилки, і невдачі, як і в будь-якій країні", - пояснила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

ЄС має звернутися до США надати Україні лендліз - Яценюк

Європа більше не може покладатися на захист США - кандидат у канцлери ФРН Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА