19:12 17.12.2019

У "Євросолідарності" заявляють, що рішення про притягнення нардепів до кримінальної відповідальності має ухвалювати Верховний Суд

2 хв читати
У "Євросолідарності" заявляють, що рішення про притягнення нардепів до кримінальної відповідальності має ухвалювати Верховний Суд

Аби уникнути можливих випадків політичного переслідування згоду на притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності після зняття недоторканності має надавати Верховний Суд як незалежна інстанція, вважає депутат із фракції "Європейська солідарність" Сергій Алексєєв.

Як повідомляє прес-служба "Євросолідарності" у вівторок, коментуючи законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону "Про внесення змін до ст.80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" Алексєєв наголосив на залежності притягнення нардепа до кримінальної відповідальності від рішень генпрокурора.

"Суттєвим недоліком цього законопроекту є те, що він передбачає цілковиту залежність питання притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності від рішень генерального прокурора. А тому проект закону містить корупційні ризики і може допускати неоднакове застосування до різних народних депутатів", - сказав він.

Так, за словами Алексєєва, не виключені ситуації, коли після набуття законом чинності щодо одних депутатів навіть відомості в ЄРДР не вноситимуться, а за іншими - без особливих на те підстав подаватимуться клопотання про утримання під вартою.

"Ми запропонували, щоб ключовим суб’єктом, який надаватиме згоду на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності, його затримання, арешт чи утримання під вартою був Верховний Суд, а саме об’єднана палата Касаційного кримінального суду ВС. Саме ВС є незалежним суб’єктом і зможе забезпечити справедливий порядок вирішення цих питань", - наголосив він.

Крім того, Алексєєв зазначив, що Венеціанська комісія у своєму висновку CDL-AD (2015) 013 зазначала, що в політичній системі із вразливою демократією, такій як в Україні, повне скасування недоторканності може бути небезпечним для функціонування і автономії парламенту. Тому нардепи внесли до другого читання поправку, за якою у Великої палати Верховного Суду будуть повноваження надавати висновок про наявність "політичних мотивів" у кримінальному провадженні щодо народного депутата України.

"У випадку наявності "політичних мотивів" у кримінальному провадженні щодо народного депутата України ч. 1 і 2 ст. 482-2 не можуть бути застосовані, а отримані в результаті застосування цієї статті докази є недопустимими", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА