20:05 23.05.2019

Зеленський звільнить Богдана, якщо КС ухвалить рішення про конституційність закону про люстрацію в цій частині

2 хв читати
Зеленський звільнить Богдана, якщо КС ухвалить рішення про конституційність закону про люстрацію в цій частині

Президент України Володимир Зеленський звільнить Андрія Богдана з посади глави Адміністрації президента, якщо Конституційний Суд України ухвалить рішення про відповідність Конституції певних положень закону "Про очищення влади" (т. зв. закон про люстрацію), зазначає заступник глави АП Руслан Рябошапка.

"Як тільки Конституційний Суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з цього дня президент звільнить Богдана як людину, котра повинна проходити через процедуру очищення влади", - сказав він журналістам у четвер біля будівлі АП.

Рябошапка зазначив, що президент не може застосовувати закон, який суперечить принципу верховенства права, і, на думку заступника глави АП, не відповідає Конституції.

Раніше цього дня заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що Мін'юст запитав в Адміністрації президента України інформацію щодо проведення люстраційної перевірки новопризначених керівників АП. Він пояснив, що за проведення люстраційної перевірки відповідає суб'єкт призначення, і в разі виявлення факту застосування заборон, передбачених законом, повинен звільнити таку особу і відправити це рішення до Міністерства юстиції.

Як повідомлялося, 22 травня заступник міністра юстиції Сергій Петухов заявив, що на посаду глави Адміністрації президента України не можна призначати люстрованих чиновників.

У свою чергу новопризначений глава Адміністрації президента України Андрій Богдан наголосив, що несправедливо потрапив під дію закону про очищення влади (люстрацію), а президент Зеленський не порушив закону його призначенням.

Богдан з 2007 по 2010 рік працював заступником міністра юстиції України, потім заступником міністра Кабінету Міністрів (2010-2011) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014).

Раніше, 14 травня 2019 року, Конституційний Суд України відклав розгляд закону "Про очищення влади",

Як повідомлялося, 2015 року з поданнями про конституційність закону "Про очищення влади" до КС звернулися Верховний Суд України з двома поданнями і 47 народних депутатів. Усі три подання об'єднані в одне конституційне провадження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА