19:56 08.04.2019

Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

2 хв читати
Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

При всіх успіхах "Східного партнерства" ЄС в шести країнах-учасницях цієї програми ще залишаються завдання в сфері боротьби з корупцією і дотримання принципу верховенства права, вважає глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Загалом, якщо озирнутися на чотири або п'ять років тому, ми досягли величезного прогресу в багатьох різних сферах, від спрощення візового режиму до контактів між людьми, торгівлі та економічних інвестицій. Очевидно, що необхідно зробити ще більше, зокрема, щодо здорового управління, боротьби з корупцією та верховенства права", - заявила Ф.Могеріні в понеділок на прес-конференції в Люксембурзі, де засідала Рада ЄС із закордонних справ.

Вона зазначила рішучість ЄС допомагати в цьому партнерам з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України.

За її словами, "кожен з них дуже хоче зблизитися з Європейським союзом".

"Ми подбаємо про те, щоб це бажання було зустрінуте з таким же ентузіазмом з боку Європейського союзу, особливо в травні, коли ми будемо відзначати десятиліття нашого партнерства", - сказала високий представник ЄС із закордонних справ.

Рада ЄС на рівні глав МЗС обговорювала в Люксембурзі підготовку святкування 10-ї річниці "Східного партнерства", яку заплановано відзначити в травні в Брюсселі на міністерській зустрічі між державами-членами ЄС і шістьма "східними партнерами".

Відповідаючи на питання, Ф.Могеріні зазначила різні підходи з боку партнерів до відносин з ЄС. У них різні плани на форму зближення з Євросоюзом, пояснила вона.

"Я думаю, що і в самих цих країнах існують дебати про те, який тип відносин, який ступінь зближення з Європейським союзом потрібно мати", - додала глава дипломатії ЄС.

На її думку, успіх "Східного партнерства" за останні роки пояснюється повагою з боку ЄС до цих різних підходів, які шість партнерів мають або хотіли б мати до відносин з Євросоюзом.

"Ключове слово тут - повага. Повага до устремлінь. Але є і взаємна повага з боку наших партнерів щодо перспектив, на які держави-члени ЄС орієнтуються в тому, що стосується майбутнього Європейського союзу", - зазначила Ф.Могеріні.

При цьому у відповідь на прохання пояснити точний зміст вжитого нею терміну "зближення", вона ясно дала зрозуміти, що на даному етапі він поки не означає вступу до Євросоюзу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

На майбутніх переговорах з РФ планується обговорити умови Москви для завершення війни в Україні – Рубіо

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА