Інтерфакс-Україна
19:56 08.04.2019

Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

2 хв читати
Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

При всіх успіхах "Східного партнерства" ЄС в шести країнах-учасницях цієї програми ще залишаються завдання в сфері боротьби з корупцією і дотримання принципу верховенства права, вважає глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Загалом, якщо озирнутися на чотири або п'ять років тому, ми досягли величезного прогресу в багатьох різних сферах, від спрощення візового режиму до контактів між людьми, торгівлі та економічних інвестицій. Очевидно, що необхідно зробити ще більше, зокрема, щодо здорового управління, боротьби з корупцією та верховенства права", - заявила Ф.Могеріні в понеділок на прес-конференції в Люксембурзі, де засідала Рада ЄС із закордонних справ.

Вона зазначила рішучість ЄС допомагати в цьому партнерам з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України.

За її словами, "кожен з них дуже хоче зблизитися з Європейським союзом".

"Ми подбаємо про те, щоб це бажання було зустрінуте з таким же ентузіазмом з боку Європейського союзу, особливо в травні, коли ми будемо відзначати десятиліття нашого партнерства", - сказала високий представник ЄС із закордонних справ.

Рада ЄС на рівні глав МЗС обговорювала в Люксембурзі підготовку святкування 10-ї річниці "Східного партнерства", яку заплановано відзначити в травні в Брюсселі на міністерській зустрічі між державами-членами ЄС і шістьма "східними партнерами".

Відповідаючи на питання, Ф.Могеріні зазначила різні підходи з боку партнерів до відносин з ЄС. У них різні плани на форму зближення з Євросоюзом, пояснила вона.

"Я думаю, що і в самих цих країнах існують дебати про те, який тип відносин, який ступінь зближення з Європейським союзом потрібно мати", - додала глава дипломатії ЄС.

На її думку, успіх "Східного партнерства" за останні роки пояснюється повагою з боку ЄС до цих різних підходів, які шість партнерів мають або хотіли б мати до відносин з Євросоюзом.

"Ключове слово тут - повага. Повага до устремлінь. Але є і взаємна повага з боку наших партнерів щодо перспектив, на які держави-члени ЄС орієнтуються в тому, що стосується майбутнього Європейського союзу", - зазначила Ф.Могеріні.

При цьому у відповідь на прохання пояснити точний зміст вжитого нею терміну "зближення", вона ясно дала зрозуміти, що на даному етапі він поки не означає вступу до Євросоюзу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: "Рамштайн" продовжуватиме існувати навіть за відсутності США

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію, низка держав оголосила про нові зобовʼязання та пакети допомоги

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА