13:47 18.03.2019

Україна ставить за мету будівництво ХАЕС-3, -4, скорочення частки ядерного палива з РФ, виробництво свого палива зі свого урану та атомний енергоміст до ЄС - Порошенко

2 хв читати
Україна ставить за мету будівництво ХАЕС-3, -4, скорочення частки ядерного палива з РФ, виробництво свого палива зі свого урану та атомний енергоміст до ЄС - Порошенко

Будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, заводу з виробництва ядерного палива, скорочення частки палива з Росії, а також енергоміст з Європейським Союзом є пріоритетними завданнями у сфері енергетики, заявив президент України Петро Порошенко в понеділок під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня безпеки під час використання ядерної енергії.

Він зазначив, що нині процес диверсифікації ядерного палива триває без жодних втрат щодо якості та собівартості продукції, а також акцентував увагу на тому, що в 2018 році третій енергоблок Южно-Української АЕС став першим блоком, який було повністю переведено на паливо виробництва американської компанії Westinghouse.

"Наступним стратегічним кроком у питанні постачання палива є забезпечення українських атомних електростанцій ядерним паливом власного виробництва... Упевнений, що це дуже амбітне та своєчасне завдання, оскільки йдеться про створення у складі "Енергоатому" власного заводу з виготовлення ядерного палива", - зазначив президент.

Серед пріоритетних завдань української енергетики П.Порошенко також назвав будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Коментуючи необхідність реалізації проекту енергетичного мосту з Європейським Союзом, глава держав зазначив, що це дасть змогу не лише забезпечити збільшення експорту електричної енергії, а й залучити кошти на будівництво нових енергоблоків.

"Проект енергомосту насамперед є проектом євроінтеграційним... Він у перспективі дасть змогу здійснити інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською мережею ENTSO-E. Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий у результаті унікальний досвід дасть нам змогу якнайшвидше об'єднати і українську, і європейську енергосистеми", - сказав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА