08:13 06.03.2019

Клімкін: РФ крок за кроком зруйнувала все, з чого складалася система нерозповсюдження та контролю над озброєнням

2 хв читати
Клімкін: РФ крок за кроком зруйнувала все, з чого складалася система нерозповсюдження та контролю над озброєнням

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що рішення США про вихід з Договору між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) обґрунтоване і відповідає сьогоднішньому стану безпеки в світі.

"Я вважаю рішення США про вихід з Договору між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої дальності і меншої дальності (ДРСМД) абсолютно виправданим, обґрунтованим і відповідним сьогоднішньому стану безпеки, як на Європейському континенті, так і в світі в цілому," - написав П. Клімкін на своїй офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук у вівторок ввечері.

За словами міністра, він вважав, що ДРСМД є однією з основ глобальної стабільності в майбутньому.

"РФ крок за кроком зруйнувала все, з чого складалася система нерозповсюдження та контролю над озброєннями. Спочатку це був Договір про звичайні збройні сили в Європі. До речі, якщо б він досі діяв, то Росії було б набагато складніше здійснювати військову агресію проти України і мілітаризувати Крим,"- зазначив міністр.

П. Клімкін наголосив, що Україна неухильно дотримувалася положень Договору, брала активну участь у засіданнях Спільної контрольної комісії, яка скликалася США після тринадцятирічної перерви в 2016 та 2017 років роках у зв'язку з системними порушеннями РФ його положень.

"Ми спільно з США заявили, що розробка і випробування Росією балістичної ракети РС-26 "Рубіж" на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-М" суперечить Договору. Особливе занепокоєння викликає те, що цей ракетний комплекс був зафіксований під час військових навчань на окупованій території України в АРК,"- розповів міністр закордонних справ України.

Міністр закордонних справ України зазначив, що Україна завжди була відповідальним і послідовним партнером у сфері нерозповсюдження озброєнь.

"Ми залишаємо за собою право створювати всі види озброєнь, необхідні для захисту України і її національної безпеки. Адже в новій глобальній політиці безпеки ми повинні реалізувати всі можливості для захисту України," - підсумував П. Клімкін.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

ЄС запропонував Україні свою угоду щодо критичних мінералів

На майбутніх переговорах з РФ планується обговорити умови Москви для завершення війни в Україні – Рубіо

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА