12:21 14.02.2019

Відмова України реєструвати спостерігачів з РФ не суперечить її міжнародним зобов'язанням - І.Геращенко

2 хв читати

Відмова в реєстрації російських спостерігачів на виборах президента України в березні 2019 роки не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері вільних і демократичних виборів, і не є безпрецедентною, зазначає перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Росіяни є представниками визнаної на законодавчому рівні держави-агресора і окупанта, ця позиція України цілком відповідає положенням п.8 Копенгагенського документа ОБСЄ про необхідність дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами...Є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами громадян іншої сторони конфлікту (Вірменія/Азербайджан, РФ/Грузія, Кіпр/ Туреччина, Македонія/Греція). і нічого, вибори там проходять, і світ їх визнає", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Перший віце-спікер Верховної Ради зазначила, що українська сторона ніколи не приймала рішень про обмеження кількості спостерігачів на своїх виборах від будь-яких міжнародних організацій, зокрема Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

"Україна ... ніколи не обмежувала БДІПЛ та інші міжнародні інституції в кількості спостерігачів. Очікується, що на президентських виборах в Україні буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ (що на третину більше, ніж на президентських виборах у РФ 2018 роки), до яких приєднаються спостерігачі від ПА ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту, ПА НАТО", - написала І.Геращенко.

Вона також нагадала, що встановлені РФ у 2007 і 2008 роках обмеження на кількість спостерігачів БДІПЛ призвели до того, що Бюро було позбавлене можливості взагалі спостерігати за виборами в РФ, при цьому їхні результати все одно були визнані. Також, за словами першого віце-спікера Ради, з 2011 року БДІПЛ направляло спостерігачів за виборами в РФ в дуже незначній кількості, зокрема, на президентських виборах 2018 року в РФ було акредитовано лише 80 спостерігачів на довгостроковій основі і 420 - на короткостроковій. "З огляду на географічний масштаб РФ - це смішні цифри", - наголосила Геращенко.

Вона зазначила, що рішення про відмову в реєстрації спостерігачів з РФ відповідає принципу дотримання суверенітету країни, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами і Кодексі проведення міжнародного спостереження за виборами 2005 року. Їх підтримали понад 20 міжнародних організацій та інститутів, зокрема БДІПЛ, ОБСЄ, ООН, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія Ради Європи, Європейська комісія.

"Також ніяких росіян апріорі не буде в миротворчій місії, якщо Україна доможеться таки введення миротворчої місії ООН на Донбас", - додала Геращенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА