11:13 13.12.2018

Тимошенко лідирує у президентському рейтингу в Дніпропетровській області - опитування

4 хв читати
Тимошенко лідирує у президентському рейтингу в Дніпропетровській області - опитування

Глава партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко є лідером президентського рейтингу в Дніпропетровській області - її готові підтримати 21,8% тих, хто визначився і братиме участь у виборах, свідчать результати опитування, проведеного в регіоні соціологічною групою "Рейтинг" у рамках проекту "Портрети регіонів" з 16 листопада по 9 грудня 2018 року.

Загалом у дослідженні, проведеному методом особистого інтерв'ю, взяли участь 1600 респондентів Дніпропетровської області. Вибірку сформовано з урахуванням вікової та гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить щонайбільше 2,4%.

За шоумена, лідера партії "Слуга народу" Володимира Зеленського готові проголосувати 17,0% опитаних, за лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка - 14,0%, за нинішнього президента України Петра Порошенка - 8,8%, за народного депутата, лідера партії "Наші" Євгена Мураєва - 6,0%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка - 5,2%, за лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 4,7%. Рейтинг інших кандидатів – менше ніж 3%.

Водночас понад чверть жителів області не визначилися з вибором кандидата.

При цьому кожен п'ятий опитаний вірить, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний у її перемозі, зросла втричі. У перемозі П.Порошенка, як і минулого року, впевнені 9%. У перемогу В.Зеленського вірять близько 7%, Ю.Бойка - 5%. У позитивний результат інших кандидатів вірять не більше ніж 2% опитаних. У своїх фаворитах упевнені переважно прихильники Ю.Тимошенко та П.Порошенка.

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному разі майже 60% опитаних.

У рейтингу партій лідирує ВО "Батьківщина", яку підтримують 21,1% тих, хто визначився і візьме участь у виборах. За партію "Слуга народу" готові віддати свої голоси 15,2%, "Опозиційний блок" - 14,6%, партію "За життя" - 6,4%, "БПП "Солідарність" - 5,5%, "УКРОП" і Радикальну партію - по 5,3%, партію "Наші" - 4,4%, "Громадянську позицію" - 3,6%. Рейтинг інших партій - менше ніж 2%. Водночас майже кожен п'ятий житель області не визначився з вибором партії.

Жителі Дніпропетровської області оцінюють діяльність місцевої влади значно краще, ніж центральної. Так, 13% опитаних задоволені діяльністю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, 12% - президента П.Порошенка й лише 5% - Верховної Ради. Водночас понад 80% висловили невдоволення діяльністю президента і прем'єра, майже 90% - парламенту. Більш критичні оцінки в містах області.

Протягом року рівень задоволеності діяльністю обласної державної адміністрації та міського/сільського голови практично не змінився. Рівень задоволеності місцевими головами серед жителів Дніпра і сіл вищий, ніж в інших містах області. Діяльністю обласної державної адміністрації більше задоволені в обласному центрі.

Водночас загальні очікування серед жителів області скоріше позитивно-нейтральні. Лише 16-18% вважають, що стан справ, і в Україні загалом, і на місцях, погіршиться наступного року. Половина вважає, що він не зміниться, від 16% до 19% мають оптимістичні очікування щодо майбутнього.

Воєнний конфлікт на сході України (70%) - основна загальнодержавна проблема за оцінками жителів області. При цьому на особистісному рівні опитаних швидше хвилюють підвищення тарифів на комунальні послуги (51%), низький рівень зарплат і пенсій (48%) і війна на Донбасі (41%). Такі проблеми як хабарництво та корупція у владі, низькі зарплати й пенсії, підвищення тарифів на комунальні послуги гостріше відчуваються в сільській місцевості.

Жителі Дніпропетровської області порівняно частіше вказували на культурно-історичну близькість із населенням Запорізької області. Серед сусідніх країн жителі регіону вважають себе близькими до Білорусі, Росії та Польщі.

52% респондентів вважають, що українська мова має бути єдиною державною. 36% виступають за надання російській мові статусу державної, ще 10% підтримують надання російській статусу офіційної в окремих регіонах.

Половина опитаних (52%) вважають Росію країною-агресором стосовно України, 34% - протилежної думки.

Також, згідно з опитуванням, за останній рік дещо зросла кількість тих, хто виступає проти вступу України до Європейського Союзу (з 25% до 32%) і НАТО (з 37% до 43%). При цьому кількість прихильників прозахідного вектора практично не змінилася (за вступ до ЄС - 46%, НАТО - 32%). Також дещо зросла кількість прихильників рівновіддаленості від ЄС і Росії (з 30% до 34%).

За останній рік незначно зросла кількість тих, хто висловив бажання працювати за кордоном (з 31% до 35%), при цьому 54% з них у майбутньому готові інвестувати зароблені кошти у відкриття власної справи в Україні. Традиційно високий рівень міграційних настроїв спостерігається серед молоді (55%), жителів міст області (близько третини) та людей високого й середнього достатку (близько 40%).

Соціологічна група "Рейтинг" у рамках загальноукраїнського проекту "Портрети регіонів" із листопада по грудень 2018 року провела національне опитування в усіх областях, за винятком окупованих територій Криму й Донбасу. Загалом у дослідженні, проведеному методом особистого інтерв'ю, взяли участь 40 тисяч респондентів (по 1 600 респондентів у кожній області). Вибірка репрезентативна за типом поселення, віковою і гендерною структурою області. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше ніж 2,4%.

Агентство "Інтерфакс-Україна" - інформаційний партнер проекту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА