17:36 07.12.2018

Санкції через події у Керченській протоці можуть бути предметом обговорення на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ, але без конкретних рішень

2 хв читати
Санкції через події у Керченській протоці можуть бути предметом обговорення на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ, але без конкретних рішень

Питання санкцій Європейського Союзу у зв'язку зі збільшенням напруженості в Азовському морі, зокрема, із захопленням українських кораблів та українських військових, може бути предметом обговорення на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ, однак конкретного рішення на цій стадії прийнято не буде.

Про це в п'ятницю в Брюсселі напередодні засідання Ради ЄС, що відбудеться в понеділок у Брюсселі, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" високопоставлений європейський дипломат.

"Це перший раз, коли Рада обговорюватиме цю ситуацію в такому форматі. Також обговорюватимуть збільшення підтримки з боку ЄС, що, в свою чергу, може зробити Європейська Комісія. Також важливо, що це обговорення відбудеться в контексті обміну думками з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Якщо ж говорити про санкції, то це питання, яке мають спільно вирішувати 28 держав-членів", - пояснив дипломат.

За його словами, питання санкцій ЄС під час обговорення може порушити будь-який з міністрів закордонних справ, зокрема й П.Клімкін. "Але на цій стадії рішення бути не може", - констатував співрозмовник агентства.

Високопоставлений чиновник уточнив, що міністри під час першої половини засідання, до обіду коротко обміняються думками про Україну, щоб потім провести розгорнуту дискусію з міністром закордонних справ Клімкіним безпосередньо в рамках робочого обіду.

"Це обговорення буде сконцентровано на Азовському морі. Також це буде чудова можливість почути безпосередньо від міністра Клімкіна про ситуацію в Україні загалом і обговорити підготовку наступної формальної зустрічі на високому рівні з Україною на початку наступного року", - зазначив він.

Високопоставлений чиновник відзначив важливість цього засідання в плані того, що "це також надасть можливість говорити з Клімкіним і слухати його". "У нас є розуміння щодо того, які зараз очікування України", - додав він.

При цьому дипломат категорично висловив свою незгоду з тим, що журналіст назвав реакцію ЄС "лише заявою". "Я не занижував б реакцію ЄС, сказавши, що це "лише заява", яку Високий представник ЄС зробила від імені всіх 28 країн-членів Європейського Союзу. Це була дуже сильна заява", - упевнений він.

За словами чиновника, ЄС продовжує наполягати, щоб РФ негайно звільнила кораблі і моряків і гарантувала морякам медичну допомогу.

"Ми підтвердили нашу подальшу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Також важливо сказати, що те, що сталося, є наслідком порушення українського суверенітету і територіальної цілісності за допомогою нелегальної анексії Криму та будівництва Керченського мосту. Я б не мінімізував цієї заяви, яку підтримали всі країни-член ЄС", - наголосив європейський дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

Віталій Кличко привіз трьом бригадам на Схід великі партії дронів та старлінків

Парламент Ісландії ухвалив резолюцію про довгострокову підтримку України

США і Велика Британія закликають ХАМАС прийняти пропозицію Ізраїлю про перемир'я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА