08:07 30.09.2018

У Македонії відбудеться референдум щодо нової назви країни

2 хв читати
У Македонії відбудеться референдум щодо нової назви країни

Жителі Македонії в неділю проголосують на референдумі про перейменування країни, що дозволить країні в майбутньому претендувати на членство в Євросоюзі і НАТО.

На голосування буде винесено наступне питання: "Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?".

Йдеться про угоду між Афінами і Скоп'є, яке передбачає перейменування Колишньої Югославської Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія.

Питання про зміну назви пов'язане з багаторічним суперечкою між Грецією і Македонією. Грецьку сторону не влаштовує назва Республіка Македонія, так як, на її думку, вона занадто співзвучна з назвою грецької області Македонія.

Згідно з недавнім опитуванням македонського телеканалу "Тельма-ТБ", взяти участь в референдумі в неділю мають намір 57% населення. При цьому 70% з них голосуватимуть "за" зміну назви.

Щоб результати референдуму мали силу, необхідно, щоб явка виборців перевищила 50%, саме тому противники перейменування збираються бойкотувати голосування. Зокрема, за бойкот виступає провідна опозиційна партія "Об'єднана Македонія".

Суперечка між Грецією і Македонією щодо назви країни триває вже довгі роки. Вважається, що врегулювання цього питання відіграє ключову роль для майбутнього країни, оскільки потім Македонія зможе приєднатися до таких об'єднань, як ЄС і НАТО. Раніше через цю суперечку грецька сторона, будучи членом цих двох альянсів, блокувала вступ Македонії як в ЄС, так і в НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський на зустрічі з конгресменами: дуже цінуємо, що Америка пліч-о-пліч з Україною

ЄС і Нідерланди запускають новий проєкт на EUR8 млн для посилення матеріально-технічного забезпечення МВС України

Ізраїль продовжить операцію в Газі до перемоги, навіть якщо на це знадобиться більше часу

Умєров про необхідність дозволу на удари американською зброєю вглиб РФ: Ми хочемо функціональних рішень, щоб захистити наші міста

Умєров: Ми вміємо і здатні перемагати, ми маємо план, але потрібно більше зброї

НАТО переймає на себе командні функції з військової допомоги Україні - Яценюк

Президент Чехії: Тимчасова окупація РФ українських територій не має стати на заваді інтеграції України в НАТО та ЄС

Майбутнє України в НАТО, запрошення надішлють, коли погодяться союзники і буде виконано умови - проєкт декларації саміту

Прем'єрка Данії: Потрібно надати Україні все необхідне не тільки для самозахисту, а й для перемоги над РФ

Угорщина не підтримає декларацію саміту НАТО без одноголосного рішення щодо членства України, а воно неможливе через ризик конфлікту з РФ - Сіярто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА