11:47 28.09.2018

Джонсон закликав уряд Мей розглянути можливість укладення угоди за канадською моделлю

3 хв читати
Джонсон закликав уряд Мей розглянути можливість укладення угоди за канадською моделлю

Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон знову розкритикував план прем'єра країни Терези Мей щодо виходу з ЄС і закликав уряд розглянути можливість укладення угоди про вільну торгівлю за канадською моделлю.

У своїй статті, опублікованій у п'ятницю в газеті "Дейлі телеграф", Б.Джонсон називає план Т.Мей "моральним та інтелектуальним приниженням" для Великої Британії.

"Загалом пропозиції, зроблені в Чекерс, видаються інтелектуальною помилкою для тих, хто думає про те, що можна бути наполовину тут, наполовину там", - пише колишній глава британського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, пропозиції прем'єр-міністра Великої Британії є "найгіршими з можливих варіантів".

У статті Б.Джонсон висловлює своє бачення угоди з Брюсселем, яка, на його думку, зробила б Велику Британію "багатою, сильною і вільною".

Він закликає розробити альтернативний план, у рамках якого сторони протягом перехідного періоду обговорювали б укладення угоди про вільну торгівлю за канадською моделлю.

Під канадською моделлю маються на увазі домовленості на кшталт угоди між ЄС і Канадою про всеосяжну зону торгівлі. Її було підписано восени 2016 року, проте поки що вона не набула чинності. Положення торговельної угоди передбачають, що між ЄС і Канадою буде усунено 98% тарифів.

"Це підхід, який дасть змогу країні по-справжньому скористатися наявними можливостями Brexit, відходячи від стандартів і ефективно провадячи законодавчу діяльність у тому, що стосується технологій і бізнесу - те, в чому Велика Британія випереджає інших", - зазначає екс-міністр.

"Настав час змінити хід переговорів і гідно оцінити мету й можливості Brexit. Ми маємо можливість зробити все правильно. Я боюся, що якщо в нас цього не вийде, то майбутні покоління навряд чи пробачать нам", - пише Б.Джонсон.

Крім того, він зазначає, що питання ірландського кордону має бути також урегульоване в рамках торговельної угоди. За його словами, немає жодної потреби в жорсткому кордоні.

Коментарі колишнього міністра з'явилися після того, як раніше глава МЗС Великої Британії Джеремі Гант закликав проявляти спокій, заявивши, що в переговорах завжди настає момент, "коли всі за крок від прірви". Він також виступив на підтримку плану Т.Мей і попередив ЄС і всіх, хто ставить під сумнів її пропозиції, у Великій Британії.

Раніше "Дейлі телеграф" писав, що більшість кабінету міністрів Великої Британії підтримує вихід країни з Євросоюзу з укладенням торговельної угоди на кшталт договору між ЄС і Канадою.

Після неформального саміту ЄС у Зальцбургу минулого тижня Т.Мей заявила, що переговори Лондона і Брюсселя навколо умов виходу Великої Британії з Європейського Союзу зайшли в глухий кут.

У липні в передмісті Лондона Чекерс міністри кабінету Т.Мей розробили угоду, в якій визначили умови виходу країни з ЄС. Цей план передбачає збереження тісного зв'язку з ЄС у низці галузей, зокрема у сфері торгівлі.

Під час референдуму в червні 2016 року більшість жителів Британії (51,9%) висловилися за вихід країни зі складу ЄС. Очікується, що Велика Британія та ЄС у жовтні 2018 року завершать переговори і погодять домовленість про вихід Великої Британії з ЄС. Велика Британія офіційно завершить процес виходу з Євросоюзу 29 березня 2019 року.

Проте у Великій Британії, як і раніше, не вщухають розбіжності між прибічниками так званої м'якої процедури Brexit і тими, хто виступає за жорстку відмову країни від членства в Євросоюзі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА