11:51 27.06.2018

Парубій підписав закон про нацбезпеку й передав його на підпис президенту

2 хв читати
Парубій підписав закон про нацбезпеку й передав його на підпис президенту

Голова Верховної Ради Андрій Парубій передав на підпис президенту України Петру Порошенку закон "Про національну безпеку".

"Підписав закон України "Про національну безпеку"... Передав закон на підпис президенту", - написав А.Парубій у своєму мікроблозі в Твіттері в середу.

Він підкреслив, що ухвалений закон - "рішучий крок до членства України в НАТО", і висловив упевненість, що "Україна буде в НАТО".

Верховна Рада 21 червня ухвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект (№8068) про національну безпеку України.

Закон визначає і розмежовує повноваження державних органів у сферах національної безпеки і оборони.

Документ передбачає, що міністром оборони України та його заступниками будуть призначатися цивільні особи.

Службу безпеки України цим законом визначено як державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку. До повноважень СБУ належать: протидія розвідувально-підривній діяльності проти України, боротьба з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного та науково-технічного потенціалу, кібербезпеки, економічної та інформаційної безпеки держави, об'єктів критичної інфраструктури. СБУ також буде займатися охороною державної таємниці.

Верховна Рада доручила Службі безпеки України протягом 6 місяців після набуття чинності цього документа розробити законопроект про внесення змін до закону про СБУ, подати його президентові для внесення на розгляд парламенту.

Документ передбачає, що з уведенням воєнного стану Національна гвардія України приводиться в готовність до виконання завдань за призначенням, входить до складу сил оборони. Стратегічне керівництво Національною гвардією в цей період здійснює президент країни через Генеральний штаб Збройних сил України.

Закон також визначає, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки і оборони України має становити не менше 5% запланованого ВВП, з яких не менше 3% - на фінансування сил оборони.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації, а щодо призначення цивільних осіб міністром оборони і його заступниками він набуває чинності з 1 січня 2019 року. Ще низка положень закону набувають чинності з 1 січня 2021 року.

З початком дії закону "Про національну безпеку" втрачають силу закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Військовою організацією і правоохоронними органами держави, а також "Про організацію оборонного планування".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА