18:34 29.05.2018

Порошенко про рішення Ради ЄС: Це відкриває шлях до започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні

3 хв читати
Порошенко про рішення Ради ЄС: Це відкриває шлях до започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні

Президент України Петро Порошенко вітає рішення Ради Євросоюзу за третьою програмою макрофінансової допомоги для України, що передбачає виділення EUR1 млрд.

"Вітаю сьогоднішнє рішення Ради ЄС, яке відкриває шлях до започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні, про яку ми з лідерами ЄС домовилися наприкінці минулого року. Це важливий сигнал з боку держав-членів ЄС щодо оцінки прогресу на шляху реформ та відданості подальшій підтримці України", - написав він у Twitter.

Як повідомлялося, Рада Євросоюзу у вівторок схвалила третю програму макрофінансової допомоги для України, що передбачає виділення EUR1 млрд.

"Комітет постійних представників країн ЄС (головний допоміжний орган Ради ЄС, Coreper - ІФ) від його імені підтвердив досягнення з Європарламентом домовленості про надання Україні макрофінансової допомоги", - йдеться в документі.

Метою виділення коштів є "економічна стабілізація і програма проведення структурних реформ".

Згідно з повідомленням на сайті Ради ЄС, подальші виплати залежатимуть від поваги з боку України до демократичних механізмів, верховенства права й гарантій поваги до прав людини.

"Умови (надання фіндопомоги - ІФ) буде встановлено в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією. Комісія відповідатиме за надання макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішніх справ стежитимуть за виконанням умов", - наголошується в повідомленні.

У Раді ЄС додали, що попередні умови сформулювали Європарламент, Рада ЄС і Єврокомісія у спільній заяві. "У заяві зазначається, що подальша макрофінансова допомога залежатиме від прогресу у сфері запобігання корупції, як і від наявності прогресу в реалізації програми МВФ. Меморандум про взаєморозуміння передбачатиме зобов'язання щодо зміцнення управління, адміністративних можливостей та інституційної структури для запобігання корупції", - поінформували в ЄС.

У заяві уточнюється, що основними умовами є запуск системи перевірки електронних декларацій, перевірка даних про бенефіціарів компаній і створення добре функціонуючого спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Також у меморандум закладаються умови щодо боротьби з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

"Якщо умови не виконуються, Комісія тимчасово призупиняє або скасовує надання макрофінансової допомоги", - наголошується в проекті спільної заяви Європарламенту, Ради Європи та Єврокомісії.

У документах міститься нагадування, що третій транш другої програми макрофінансової допомоги на EUR600 млн було скасовано 18 січня цього року саме через невиконання Україною погоджених умов.

Крім того, програма передбачає, що при кожній виплаті Єврокомісія публікуватиме інформацію про виконання умов, зокрема стосовно запобігання корупції.

Згідно з проектом документів, оприлюднених на сайті Ради Європи, передумовою для надання макрофінансової допомоги є повага України до ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи.

Відповідно до оприлюднених матеріалів, макрофінансова допомога надається на термін до 15 років. Її буде поділено на два транші, розміри яких визначатимуться додатково. Програма діятиме два з половиною роки з моменту початку дії Меморандуму про взаєморозуміння з Україною.

Спочатку передбачається, що кошти макрофінансової допомоги буде надано Нацбанку, однак не виключено, що кінцевим їх бенефіціарним одержувачем стане Мінфін.

Євросоюз нагадує, що з 2014 року надав Україні EUR2,81 млрд макрофінансової допомоги. Однак у листопаді 2017 року місія МВФ переглянула свої оцінки потреби України в зовнішньому фінансуванні, вказавши на додатковий розрив у $4,5 млрд на 2018-2019 роки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА