19:09 30.04.2018

БПП, "Батьківщина" та "Наш край" - головні претенденти на проходження в Раду

2 хв читати
БПП, "Батьківщина" та "Наш край" - головні претенденти на проходження в Раду

П'ятірка партій-лідерів з кожним раундом виборів до об'єднаних територіальних громад (ОТГ) не змінюється - 29 квітня серед тих, хто отримав реальну електоральну підтримку - "Блок Петра Порошенка" (БПП), "Батьківщина", "Наш край" , Аграрна партія України (АПУ) та "Радикальна партія", заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" В.Карасьов висловив переконання, що результати виборів в ОТГ вже чітко закріпили основні політичні тенденції. "Не дивлячись на суперечку (до остаточних результатів ЦВК) між "БПП" і "Батьківщиною" щодо першості на цих виборах, п'ятірка лідерів за даними обох штабів однакова. Отже, серед тих, хто отримав реальну, а не за соцопитуваннями, електоральну підтримку і є головними претендентами на проходження до наступної Ради - "БПП", "Батьківщина", "Наш край", АПУ та "Радикальна партія", - зазначив політолог.

Він висловив думку, що партії з першої п'ятірки навчилися якісно залучати до своїх лав місцевих політиків.

"Особливо це помітно на прикладі "Нашого краю" і АПУ - непарламентських політсил. Однак "аграрії" спираються лише на село, і їх ефективність у міських ОТГ на виборах 29 квітня вже знизилася. А ось "Наш край" і "Радикальна партія" отримали пристойні результати і у містах", - зазначив В.Карасьов.

Політолог також звернув увагу на перемогу "Нашого краю" на Донбасі.

"Особливо помітний результат отримав "Наш край"- він успішно зацікавив місцеву адміністративну та бізнес-еліту. Тотальна перемога цієї партії на Донбасі - це також свідчення того, що вона поступово, але впевнено відбирає виборців у "Опозиційного блока", - зазначив він.

В.Карасьов також додав, що стабільність цієї п'ятірки підтверджує, що саме вони мають розгалужену по всій країні структуру, яка здатна мобілізуватися в найкоротші терміни і бути готовою навіть до позачергових парламентських виборів.

"Постійна результативність п'ятірки лідерів ОТГ у різних регіонах демонструє також їх підтримку "середньонаціональним" виборцем, а не тільки локальним. Ці партії є впізнаваними, їх програми зрозумілі виборцям у всіх куточках країни, їхня риторика загальнонаціональна, регіональна і місцева одночасно", - зазначив політолог .

Як відомо, 29 квітня в Україні відбулися вибори в 40 новостворених ОТГ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА