12:01 26.04.2018

Фріз заявляє про необхідність державно-приватного партнерства в моніторингу заходження суден в окупований Крим

2 хв читати
Фріз заявляє про необхідність державно-приватного партнерства в моніторингу заходження суден в окупований Крим

Необхідно створити спільну державно-приватну групу, яка здійснюватиме моніторинг незаконних заходжень суден в окупований Крим, заявляє народний депутат України фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ірина Фріз.

"Повністю підтримую ініціативу Міністерства інфраструктури щодо заборони входу російських суден у внутрішні водні шляхи України. Втім, переконана, що підставою для такої заборони має бути не лише терористична загроза, а й відповідь на активність російських комерційних суден в окупованому Криму", - написала І.Фріз на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

При цьому депутат зазначила, що перетворення півострова на "сіру зону", де РФ здійснює перевезення товарів із використанням ресурсів окупованого Криму та закритих Україною в порядку міжнародного права портів півострова, "вимагає від нас поступового посилення обмежень для комерційного сектора країни-агресора".

"Заборона на заходження у внутрішні води - абсолютно адекватна реакція. Також хочу підтримати ініціативу міністерства та запропонувати створення спільної державно-приватної групи, що займеться обміном інформації та координацією роботи з моніторингу та документацією незаконних суднозаходжень до окупованого Криму. Ця група має поєднувати не тільки державні органи, а й волонтерів, що здійснюють роботу з відстеження та документації такої діяльності окупаційної влади в Криму", - зазначила вона.

"Після зустрічей з нашими грузинськими колегами хочу запропонувати поширити такий моніторинг на порти окупованої Грузії з налагодженням обміну інформацією в рамках країн-членів НАТО, що мають вихід до Чорного моря. Такі заходи мають підвищити контроль за переміщенням товарів та вантажів у регіоні та сприяти безпеці", - зазначила І.Фріз.

Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури України ініціює звернення до РНБО про заборону входження російських суден у внутрішні водні шляхи України через високий рівень терористичних загроз.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк також наголошує на необхідності посилення взаємодії між Міністерством оборони, Міністерством закордонних справ, Державною прикордонною службою, Службою зовнішньої розвідки, а також представництвом президента в Криму з питань суднозаходжень у закриті морські порти Криму та Севастополя, а також з питань санкційних заходів, пов'язаних із будівництвом моста через Керченську протоку. Він також заявив, що Мінінфраструктури передало Міністерству закордонних справ матеріали санкційного списку для подальшого долучення до міжнародного позову.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА