21:46 27.03.2018

Нардеп Лещенко анонсував законопроект про звільнення антикорупціонерів від відповідальності за неподання е-декларації

2 хв читати
Нардеп Лещенко анонсував законопроект про звільнення антикорупціонерів від відповідальності за неподання е-декларації

У Верховну Раду України найближчими днями буде внесено законопроект про звільнення антикорупційних активістів від відповідальності за неподання електронної декларації, повідомив народний депутат Сергій Лещенко (фракція "Блок Петра Порошенко").

"Влітку минулого року на Саміті Україна-ЄС, після першої хвилі обурення, Порошенко (президент України Петро Порошенко - ІФ) пообіцяв скасувати (обов'язкове електронне декларування для антикорупційних громадських організацій - ІФ), але нічого не зробив - його фракція не дає половину голосів. У підсумку, я все одно впевнений, що декларації будуть скасовані. Сьогодні антикорупціонери з групою депутатів від "Батьківщини", ДемАльянсу, "Хвилі", "Народного контролю" обговорювали внесення закону про звільнення антикорупційних активістів від відповідальності за неподання електронної декларації. У найближчі дні з'явиться відповідний законопроект", - написав С.Лещенко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук у вівторок ввечері.

Він зазначив, що цей закон повинен бути прийнятий, "інакше ця тема буде найголовнішим подразником для відносин України з Євросоюзом".

Як повідомлялося, 22 березня 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати законопроекти, які скасовують або переносять термін подачі електронних декларацій про майно і доходи представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю. Нардепи не проголосували ні за один з трьох відповідних законопроектів (№6271, №8120 і №8120-1) для їх включення до порядку денного та розгляду.

Верховна Рада 23 березня 2017 року схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців - рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції ), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Система подачі і оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена законом "Про запобігання корупції", почала працювати з 1 вересня 2016 року. За невиконання вимог даного закону загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА