12:28 23.02.2018

Законопроект про Антикорупційний суд має пройти експертизу на відповідність європейській практиці

2 хв читати

Законопроект про Вищий антикорупційний суд має бути проаналізований на предмет відповідності європейській практиці, вважає перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Я особисто голосуватиму, і завжди голосувала, за закон про Антикорупційний суд, але щоб цей закон також пройшов експертизу комітету євроінтеграції. Буде дуже цікава історія, чи відповідає він європейським практикам, чи є такі суди в європейських країнах", - сказала вона в п'ятницю в Києві на конференції, присвяченій підбиттю підсумків імплементації угоди про асоціацію з ЄС у 2017 році та планам на майбутнє.

За словами І.Геращенко, в Україні питання боротьби з корупцією є ключовим, зокрема в контексті імплементації угоди про асоціацію.

При цьому вона зазначила, що необхідно змінити всю судову систему, а не концентруватися лише на створенні "одного ідеального суду".

Перший віце-спікер акцентувала увагу на проблемі доступу до правосуддя в Україні. "Зміна всіх судів відповідно до європейських буде однією з ключових реформ, які зроблять Україну європейською... Це не менш важливо, ніж боротьба з корупцією", - сказала вона.

Водночас І.Геращенко заявила, що для ВР ключовим є ухвалення законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

"Я упевнена, що він буде прийнятий, відповідатиме і рекомендаціям Венеціанської комісії... і важливо, щоб потім ми сам суд сформували", - сказала вона.

Водночас І.Геращенко наголосила на необхідності здійснювати експертизу законопроектів, які розглядає парламент, на відповідність європейському праву.

"Найкраще процес експертизи... був організований у 2010 році, коли відповідна структура... працювала в Міністерстві юстиції", - зазначила вона.

Як повідомлялося, народні депутати наразі не включили до порядку денного роботи ВР президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд та альтернативний. Формально профільний комітет парламенту може прийняти в роботу законопроект після включення його до порядку денного сесії, а до другого читання народні депутати подають поправки після прийняття документа за основу.

22 лютого голова ВР Андрій Парубій заявив, що має намір винести на розгляд до сесійної зали законопроект про Антикорупційний суд, щойно стосовно нього буде рішення парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА