Інтерфакс-Україна
20:50 21.12.2017

Палестина назвала перемогою відмову ООН визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

2 хв читати
Палестина назвала перемогою відмову ООН визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

Голосування в Генасамблеї ООН проти резолюції США про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю - це "перемога для Палестини". Про це заявив представник палестинського президента Махмуда Аббаса, передає Reuters.

"Ми продовжимо наші зусилля в ООН і на інших міжнародних переговорних майданчиках, щоб покласти край цій окупації (Ізраїлю) і створимо нашу палестинську державу зі столицею в східному Єрусалимі", - заявив він.

У свою чергу прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що Тель-Авів "відкидає рішення ООН", але в той же час задоволений тим, що деякі країни-члени ООН виступили проти резолюції. "Ізраїль дякував президента США Дональда Трампа за його чітку позицію щодо Єрусалиму і країн, які проголосували разом з Ізраїлем за правду", - йдеться в заяві Нетаньяху.

У четвер, 21 грудня, Генеральна асамблея ООН відмовилася визнавати Єрусалим ізраїльською столицею і прийняла відповідну резолюцію. За неї проголосували 128 країн. Проти резолюції висловилися дев'ять країн, у тому числі США і Ізраїль. Ще 35 ніяк не виявили свою позицію і утрималися, в тому числі Канада і Австралія.

За день до голосування, 20 грудня, президент США Дональд Трамп заявив, що припинить фінансування країн, які проголосують за резолюцію про відмову визнати Єрусалим столицею Палестини. "Усі ці держави беруть наші гроші і потім голосують проти нас. Вони отримують сотні мільйонів доларів, навіть мільярди доларів і після цього голосують проти нас", - заявив Трамп.

На початку грудня Трамп визнав ізраїльської столицею Єрусалим і переніс американське посольство з Тель-Авіва до цього міста.

Мусульмани в багатьох країнах світу проводили протестні акції проти рішення США, які отримали назву "День гніву". На кордоні Ізраїлю і Сектора Газа протести вилилися в зіткнення палестинців з ізраїльськими солдатами.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА