Інтерфакс-Україна
20:42 20.12.2017

Білорусь пояснила своє голосування в ГА ООН проти української резолюції про права людини в Криму

2 хв читати
Білорусь пояснила своє голосування в ГА ООН проти української резолюції про права людини в Криму

У МЗС Білорусі пояснили, чому проголосували проти прийнятої на Генеральній Асамблеї ООН української резолюції "Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".

"Білорусь завжди голосувала проти будь-яких країнових резолюцій. Це наша принципова позиція. Ми на власному досвіді знаємо, що таке спроби штучної політизації, роздування проблем, яких в реальності немає в суспільстві і державі. Більше того, ми вважаємо, що Генеральна Асамблея ООН - не місце для обговорення і прийняття подібних країнових документів", - зазначив в середу заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк, коментуючи заяви українських політиків про голосування Білорусі.

Саме тому, нагадав А.Шупляк, Білорусь свого часу запропонувала взагалі зняти з голосування в ООН весь пакет країнових резолюцій. "На жаль, ця пропозиція не пройшла, і на додачу до всього ми піддалися остракізму з боку деяких сильних світу всього", - зауважив він.

Представник МЗС Білорусі підкреслив, що голосування проти країнових резолюцій "не свідчення бездушності Білорусі до заклопотаності їх ініціаторів".

"Наше голосування проти цього інструменту - спроба привернути увагу до його не тільки неефективності, але до його руйнівності. Без наполегливого ​​пошуку шляхів і можливостей до зближення позицій, за рамками обвинувальних резолюцій, вирішення існуючих проблем не знайти", - підкреслив він.

Як повідомлялося, 19 грудня Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію "Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A / C.3 / 72 / L.42), ініційовану українською делегацією. Згідно з результатами голосування, підтримали українську резолюцію 70 держав, проти проголосували 26, утримались 76 делегатів.

Білорусь була в числі країн, які проголосували проти цієї резолюції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РФ продовжує інтегрувати захоплену територію України у свою систему управління

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність відправити військові контингенти до України, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА