20:28 19.11.2017

Юнкер назвав ситуацію в Каталонії "катастрофою"

1 хв читати
Юнкер назвав ситуацію в Каталонії "катастрофою"

Ситуація в Каталонії - це "катастрофа", заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю газеті El Pais.

За словами Юнкера, Каталонія - "велика, величезна проблема". Він вважає, що ситуація в регіоні породила внутрішній "розкол в іспанському і каталонському суспільстві", створивши проблеми "всередині сімей, серед друзів". "Мені не подобається ситуація, яка утворилася: це катастрофа", - сказав глава Єврокомісії.

"Цього ніколи не повинно було бути", - підкреслив він.

Парламент Каталонії ухвалив декларацію про незалежність регіону від Іспанії 27 жовтня на підставі результатів референдуму 1 жовтня. Мадрид не визнав ні референдум, ні рішення каталонських депутатів і уряду. Каталонський парламент був розпущений, де-факто тимчасово скасована автономія з введенням в дію 155-ї статті конституції Іспанії - початком прямого управління регіону з Мадрида. Декларація про незалежність була анульована Конституційним судом Іспанії.

Частина депутатів парламенту Каталонії і членів уряду була арештована. Колишній президент женералітета регіону Карлес Пучдемон з чотирма соратниками втік до Бельгії, заявивши напередодні про намір створити "уряд у вигнанні". Іспанська прокуратура видала ордер на арешт Пучдемона і вимагає подібного документа від влади Євросоюзу. Однак в Брюсселі Пучдемон був звільнений після 24-годинного затримання, хоча йому і заборонено залишати межі Бельгії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА