Інтерфакс-Україна
19:21 16.11.2017

ВР підтримала впровадження плану об'єднаної територіальної громади

2 хв читати
ВР підтримала впровадження плану об'єднаної територіальної громади

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект (№6403) про внесення змін до закону "Про регулювання містобудівної діяльності", який спрощує просторове планування на місцях шляхом введення плану об'єднаної територіальної громади (ОТГ) замість кількох документів.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення підтримали 257 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

"Цей законопроект змінює підхід до розробки містобудівної документації: він вводить новий вид документації із просторового планування - план об'єднаної територіальної громади", - повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з проектом, територія ОТГ стане об'єктом містобудування на місцевому рівні.

За словами Л.Парцхаладзе, розробка плану ОТГ замість двох документів - схеми планування території громади та генеральних планів населених пунктів - значно спростить процес містобудівного проектування і зменшить фінансове навантаження на бюджети ОТГ.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, він також розширить повноваження органів місцевого самоврядування щодо регулювання забудови й дасть змогу скоротити терміни на розробку та затвердження документації. Крім того, законопроект передбачає створення Державного реєстру документації із просторового планування на регіональному та місцевому рівнях, що спростить доступ до документації інвесторам і громадськості, пояснюють його автори.

Крім того, документ передбачає введення терміну "документація із просторового планування" замість "містобудівної документації", виключає деякі поняття ("генеральна схема планування", "генеральний/детальний план населеного пункту", "зонінг"), а також впроваджує нові поняття: "просторове планування", "містобудівні потреби", "комплекси забудови", "загальні інтереси", "функціональне призначення території".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА