Інтерфакс-Україна
08:48 18.10.2017

Угорщина спрямовує багато ресурсів для поширення неправдивої інформації щодо закону про освіту

2 хв читати
Угорщина спрямовує багато ресурсів для поширення неправдивої інформації щодо закону про освіту

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що Угорщина спрямовує значні сили і ресурси для поширення неправдивої інформації про плани України щодо імплементації статті про мову навчання в законі "Про освіту".
"Зараз ми знаходимося в ситуації, коли Угорщина спрямовує значні сили і ресурси для поширення неправдивої інформації про плани України щодо імплементації статті 7 (про мову навчання - ІФ). Я розумію, що у них вибори, і, фактично, вони ведуть на наших територіях передвиборчу кампанію, адже українці, які належать до угорської меншини, голосують на їх виборах ", - наводить прес-служба відомства слова міністра на зустрічі з послом Естонії в Україні Гертом Антсом.
При цьому Л.Гриневич зазначила, що ці політичні мотиви не повинні перекреслити педагогічних цілей, а саме необхідність поліпшення якості освіти та вивчення державної мови в школах національних меншин.
За словами міністра, в Естонії, яка нині головує в Раді Європейського Союзу, діє схожа система вивчення державної та мов нацменшин.
"Для нас важливо провести консультації з вами як з країною, яка має схожу систему застосування державної мови в школах з мовою навчання національних меншин, яку пропонуємо і ми. Для нас надзвичайно важливо донести нашим європейським колегам, що запропонований Україною шлях - це модель, яка вже функціонує в країнах-членах ЄС. Також ми зацікавлені у ваших рекомендаціях, якими шляхами ми можемо доступніше донести свою позицію нашим партнерам ", - сказала Л.Гриневич.
Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту".
Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РФ продовжує інтегрувати захоплену територію України у свою систему управління

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність відправити військові контингенти до України, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА