Інтерфакс-Україна
18:23 07.11.2016

Вступ до ЄС підтримує 46% опитаних українців, майже третина проти Євросоюзу і МС

2 хв читати
Вступ до ЄС підтримує 46% опитаних українців, майже третина проти Євросоюзу і МС

Вступ України до Європейського Союз у вересні підтримували близько половини опитаних українських громадян, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з результатами опитування, оприлюдненими в понеділок, відповідаючи на запитання "Яким інтеграційним напрямом має йти Україна: Європейський Союз, Митний союз чи неприєднання до жодного з союзів?", 46% респондентів виступили за курс приєднання до Євросоюзу, 13% підтримують приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизії та Вірменії. Водночас майже третина опитаного населення (30%) налаштована і проти ЄС, і проти МС, і вважає, що Україна має йти незалежним шляхом, не приєднуючись до жодного з цих союзів.

У регіональному розрізі картина така: проєвропейські настрої переважають на заході та в центрі країни - курс на приєднання до ЄС підтримують 72% опитаних жителів західних областей і 46% жителів центру. Майже третина (29%) населення центру країни обирає незалежний курс для України без вступу до ЄС або Митного союзу. Лише 4% жителів західних областей і 8% населення центру підтримує приєднання до МС. На сході та півдні велика частина населення (43% і 40% відповідно) вважала за краще, щоб Україна зберігала нейтралітет, не входячи ні до ЄС, ні до Митного союзу. Курс на євроінтеграцію підтримує 28% опитаного населення півдня та 23% жителів східних областей, тоді як за проросійський курс виступає 28% населення сходу і 22% жителів півдня.

Опитування КМІС проводилося з 16 по 26 вересня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що проживають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилися лише на територіях, контрольованих Україною.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Маск підтримав Ле Пен, паралельно звинувативши політичних противників у зловживанні системою правосуддя

"Євросолідарність" ініціює звернення Ради до Конгресу США щодо нової резолюції про підтримку України - Порошенко

Мери Києва та Тулузи обговорили економічну та культурну співпрацю

Уряд Орбана запускає опитування угорців щодо членства України в ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА