12:52 06.04.2016

Складна процедура оформлення перепусток до Криму змушує іноземців порушувати закон та їхати на півострів через РФ

2 хв читати
Складна процедура оформлення перепусток до Криму змушує іноземців порушувати закон та їхати на півострів через РФ

Ситуація з транспортним сполученням "материкової" України з окупованим РФ Кримом продовжує залишатися критичною. Складна і тривала процедура оформлення документів змушує людей, зокрема, іноземців, їхати до Криму територію РФ в порушення українського законодавства, зазначають експерти.

"Досить складна процедура призводить на практиці до того, що для кількох іноземних журналістів і експертів набагато простіше їхати через Росію, порушуючи, таким чином, наше (українське – ІФ) законодавство", - сказала експерт з міжнародного та гуманітарного права громадської ініціативи "Крим.SOS" Євгена Андріюк на прес-конференції "Ізольований півострів" в Інституті Горшеніна в Києві в середу.

Наразі дістатися до Криму з "материкової" України можна через чотири пропускні пункти, до яких можна під'їхати, зокрема, потягом до станції Херсон або Новоолексіївка, що розташовані на значній відстані від пунктів пропуску, зазначив засновник проекту Free Crimea Тарас Березовець.

При цьому, за словами колишнього Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Бориса Бабіна, поїздка до Криму на автобусі вважаються нелегальною з вини Мінінфраструктури. "Майже всі такі перевезення є нелегальними через позицію Міністерства інфраструктури, що два роки ухиляється від перереєстрації маршрутів міжрегіональних перевезень з окупованої території", - зазначив він.

Пасажирське транспортне сполучення України з Кримом припинилося наприкінці грудня 2014 року. За словами експерта з міжнародного та гуманітарного права громадської ініціативи "Крим.SOS" Євгенії Андріюк, це рішення було прийнято без належної підготовки, "з сьогодні на завтра"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА