16:40 04.04.2016

Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

2 хв читати
Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

Міжнародна організація Transparency International на тлі скандалу з "панамськими документами" закликає міжнародних лідерів терміново вжити необхідних антикорупційних законів для заборони таємних компаній.

"Глобальне розслідування про використання офшорних компаній багатими високопоставленими чиновниками показало, як мережа юристів, банкірів і політиків по всьому світу приховують незаконне багатство. Transparency International закликає міжнародне співтовариство діяти негайно і вжити необхідних антикорупційних законів, щоб заборонити таємні компанії", - зазначається в оприлюдненій у понеділок заяві організації.

У Transparency International зазначили, що "панамські документи" містять величезний обсяг фінансової інформації, на базі якої виявлені офшорні холдинги 140 політиків і державних службовців, зокрема 12 чинних і колишніх світових лідерів, які використовували понад 214 тис. офшорних компаній для приховування фактів власності.

"Розслідування на основі панамських документів викриває темний бік глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи і фінансові фахівці дають можливість таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані в результаті корупційних дій. Це має припинитися. Світові лідери мають об'єднатися і заборонити приховані компанії, які підживлюють корупцію високого рівня і дозволяють корупціонерам отримати вигоду від отриманого нечесним шляхом багатства", - коментує голова правління Transparency International Хосе Угас.

Міжнародна організація із боротьби з корупцією також закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом, а до тих країн, які не забезпечують принцип відкритості реєстрів, мають застосовуватися санкції. Це має стосуватися не лише країн Великої двадцятки, але і інших, де створення прихованих компаній - це великий бізнес.

"Скільки ще масових витоків документів світові лідери мають побачити, щоб зрозуміти: відсутність відкритих реєстрів бенефіціарів власників компаній - це запорука живучості глобальних схем великомасштабної корупції?" - дивується Х.Угас.

Крім цього, Transparency International вимагає, щоб державні реєстри бенефіціарів власників всіх компаній були публічними, щоб для корупціонерів було складніше приховати їх незаконне багатство в офшорних компаніях і трасти, де право власності зареєстровано на довірених осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА