Інтерфакс-Україна
17:05 05.02.2016

Абромавичус домігся певних успіхів, але немає концептуальної стратегії економічної політики – політологи

3 хв читати
Абромавичус домігся певних успіхів, але немає концептуальної стратегії економічної політики – політологи

Українські політологи зазначають, що міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус домігся певних успіхів, але поки що в нього немає стратегії економічної політики і не завершені глобальні реформи.

"Його робота не була провальною, це вже непогано для наших реалій. Можна говорити про електронні держзакупівлі, системи ProZorro. Все-таки був якісь рух, щоб це було прозоре європейське міністерство. Так, немає вражаючих, величезних досягнень", - сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Водночас експерт зазначив, що у міністра не було стратегії економічної політики. "Я вивчав програму, яка була розроблена Абромавичусом та його помічниками. Це за все хороше, проти поганого. Принципи економіки: свобода, конкуренція, демонополізація, але це слова. А економічна політика – це преференції, пріоритети, субсидії, антимонопольна політика", - зазначив він.

В. Карасьов наголосив, що економічна політика відсутня в Україні "як клас". "Хоча вона є в США, Великобританії, Франції, Німеччині. Якщо була за Януковича, то це була промислова політика імені гірничо-металургійного комплексу. Я вважаю, що Україна ще не втратила залишків індустріального потенціалу і в Україні має бути національний капітал, а не лише західний чи якийсь східний", - пояснив політолог.

Він також звернув увагу, що до Міністерства економіки сьогодні "переведені" "оборонпром", "Нафтогаз", і це зараз одне з головних міністерств, а не просто "міністерство з прогнозом ВВП". "Воно стає ресурсномістким. Абромавичус анонсував велику приватизацію, і зрозуміло, що навколо приватизації решти державних підприємств точиться боротьба між західними і внутрішніми українськими великими корпоративними групами або олігархами, якщо комусь так більше подобається називати", - сказав В. Карасьов.

У свою чергу, президент Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначив, що А. Абромавичус не "чемпіон" серед реформаторів в уряді, але міністерство багато зробило, і в ньому була сформована молода перспективна сильна команда.

"Реформа системи державних закупівель є більш прозорою. У торговельній політиці, у зовнішній торгівлі дуже потужно працює заступник міністра Наталія Микольська, яка займається просуванням і вирішенням численних проблем, пов'язаних із початком роботи зони вільної торгівлі з ЄС. Деякі проблеми вирішуються, деяким закладено фундамент", - пояснив він.

В. Фесенко вказав і на вирішення проблем торговельних відносин на пострадянському просторі. "Це маршрут в обхід Росії, санкції проти Росії, торгова політика у відносинах з Росією, Білоруссю і Казахстаном, - це теж те, чим займалося міністерство", - сказав він.

Експерт наголосив, що реформа дерегуляції, яка є головною для цього міністерства, лише починається. "Я чув, що від Абромавичуса і у президента вимагали зробити її за рік, але він планував зробити це за три роки. Повільна реформа з дерегуляції – одна з головних претензій, як і відсутність концептуальної позиції, як нам відновлювати економічне зростання", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Розумна політика" ініціює відставку уряду Шмигаля

Трамп закликав Іран укласти угоду по атому, бо "буде набагато гірше"

ЄС закликав до дипломатичного врегулювання ситуації на Близькому Сході

Конкурс на голову БЕБ опинився під сумнівом через непрозоре оцінювання

Українці будуть захищати свою землю до кінця, Путін не може перемогти – глава МЗС Великої Британії

Суд зобов’язав внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення з боку посадовців НБУ – партія "ЄС"

Рубіо, вітаючи РФ з національним днем, можливо, хотів показати готовність США до діалогу з Росією про припинення вогню – нардеп

Сибіга на "Веймар+" розповів союзникам про очікування України від підсумкових документів і рішень самітів ЄС, НАТО та G7

Привітання Рубіо з днем Росії - це підтримка агресії, вважає нардеп

64% українців вважають надійним партнером Європу, стосовно США такої думки лише 32%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА