Інтерфакс-Україна
12:17 07.08.2015

Закон забороняє участь у місцевих виборах в Україні партіям комуністичної та націонал-соціалістичної спрямованості

4 хв читати
Закон забороняє участь у місцевих виборах в Україні партіям комуністичної та націонал-соціалістичної спрямованості

Закон "Про місцеві вибори" забороняє участь у виборах партіям комуністичної та націонал-соціалістичної спрямованості.

У законі, текст якого опубліковано в п'ятницю в газеті "Голос України", зазначено, що суб'єктом виборчого процесу не може бути місцева організація партії, щодо якої органами реєстрації прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів порядку рішення "про невідповідність її або партію в цілому діяльності, найменування та символіки вимогам закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У цілому, згідно із законом, вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідного села або кількох сіл, об'єднаних у громаду, а також селища.

Вибори депутатів обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному окрузі за списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за відповідними територіальними округами, на які поділяється багатомандатний округ.

Вибори сільського, селищного і міського голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному окрузі, що співпадає з територією відповідного населеного пункту.

Законом також передбачено вибори старости населеного пункту (села або селища), що увійшов до складу об'єднаної територіальної громади, - сільської, селищної, міської. Старост також обирають за мажоритарною системою в окрузі, до якого входить територія села або селища.

На виборах не мають права голосу військовослужбовці строкової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Представництво осіб однієї статі у виборчих списках має бути не менше ніж 30%.

Кількісний склад місцевих рад визначається залежно від кількості виборців, що проживають на відповідній території, зокрема, за чисельності виборців до 1 тис. осіб склад місцевої ради становитиме 12 депутатів, понад 2 млн людей - 120 депутатів.

Єдині багатомандатні округи з виборів депутатів обласних, районних, міських і районних у місті рад збігаються з територією відповідно до області, району, міста або району в місті. У свою чергу єдині багатомандатні округи поділяються на територіальні округи, кількість яких дорівнює числу депутатів у відповідній раді.

Кількість територіальних округів визначає Центральна виборча комісія на підставі відомостей Державного реєстру виборців. Утворюють ці округи відповідні місцеві територіальні комісії.

Висунення кандидатів у депутати і на посаду сільського, селищного, міського голови, а також старости розпочинається за 34 дні до виборів. Кандидатів у депутати обласних, міських і районних у містах радах можуть висувати лише місцеві партійні організації; кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, а також у депутати сільської та селищної рад можуть балотуватися і від партій, і шляхом самовисування.

Партії мають ухвалити рішення про участь у місцевих виборах після початку виборчої кампанії, але не пізніше ніж за 35 днів до дня голосування, а ЦВК не пізніше ніж за 34 дні до виборів оприлюднити список таких партій.

На виборах за пропорційною системою з відкритими списками відповідна місцева партійна організація висуває в єдиному багатомандатному окрузі список кандидатів до обласної, міської або районної ради із закріпленням по одному кандидату в кожному територіальному окрузі, на які розбитий багатомандатний округ.

У виборчому бюлетені для голосування за пропорційною системою (в обласні, районні, міські та районні в містах ради) зазначається повна назва відповідної партійної організації, прізвище кандидата, закріпленого за тим територіальним округом, в якому голосує виборець, і дрібними літерами - прізвище першого номера в списку. Якщо в окрузі не закріплений кандидат або знятий із виборів, то у бюлетені залишається лише назва партії та першого номера в списку.

Під час підбиття результатів голосування дільнична комісія встановлює кількість голосів, відданих за партійну організацію в цілому в межах усього багатомандатного округу, тобто в усіх територіальних округах, що входять до складу багатомандатного, і право на участь у розподілі мандатів отримують партії, що набрали п'ять і більше відсотків голосів виборців.

Голосування та встановлення результатів за мажоритарною системою на виборах сільських, селищних, міських голів міст із населенням до 90 тис. виборців, а також депутатів сільських і селищних рад здійснюється у звичайному порядку - переможцем визнається той кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів.

Водночас у містах із кількістю виборців більше ніж 90 тис. людей переможцем визнається кандидат, що набрав більше ніж 50% голосів. Якщо такого немає, то призначають другий тур виборів, в якому беруть участь два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА