10:23 18.05.2015

Єлісєєв: Отримання безвізового режиму України з ЄС у найближчій перспективі - досяжна мета

2 хв читати
Єлісєєв: Отримання безвізового режиму України з ЄС у найближчій перспективі - досяжна мета

Посол України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв оптимістично налаштований на якнайшвидшу перспективу надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС та нагадує, що, згідно з висновками Єврокомісії, наразі виконано 10 із 15 необхідних критеріїв.

"На початку травня Єврокомісія оприлюднила доповідь, в якій йдеться про суттєвий прогрес України у виконанні критеріїв, визначених другою фазою Плану дій з візової лібералізації. У згаданій доповіді Єврокомісія зобов'язалася підготувати ще одну оцінну доповідь до кінця року. Аналіз висловлених у згаданій доповіді рекомендацій дає нам підстави стверджувати, що їх оперативне виконання цілком реалістичне, а значить, і отримання безвізового режиму в найближчій перспективі - досяжна мета", - сказав дипломат в інтерв'ю газеті "Сегодня", опублікованому в понеділок.

За його словами, із 15 критеріїв, за якими оцінювалося виконання Україною другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму, стосовно десяти критеріїв відзначається повне або практично повне виконання. "Ще чотири критерії, які стосуються боротьби з організованою злочинністю, торгівлею людьми, захистом національних меншин і наданням притулку, ми виконали частково з хорошою перспективою подальшого прогресу. І лише один критерій - запобігання корупції та боротьба з нею - отримав оцінку як "частково виконаний" і пов'язаний з тим, що формування відповідних органів не завершено", - пояснив К.Єлісєєв.

Говорячи про очікування від саміту Східного партнерства в Ризі, посол зазначив: "Саміт у Ризі відбуватиметься за радикально новими умовами, в умовах кардинальної зміни ситуації безпеки в регіоні Східного партнерства та Європі загалом (...) Паралельно ми працюємо над відображенням у спільній декларації Ризького саміту політичного сигналу на підтримку введення безвізового режиму, а також часових рамок такого кроку".

К.Єлісєєв переконаний, що Ризький саміт має стати свідченням того, "наскільки правильно були вивчені уроки минулого, які зроблено висновки з подій минулого року".

Стосовно початку роботи зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року посол запевнив, що про відстрочення тимчасового застосування угоди в частині ЗСТ або проведення переговорів для внесення змін до тексту угоди не йдеться.

"Позиція і керівництва України, і лідерів ЄС є чіткою та однозначною - застосування угоди в частині ЗВТ розпочнеться з 1 січня 2016 року", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА